נתניהו יוזם סיום המשבר עם טורקיה

הסיוע הטורקי לישראל השפיע: ראש הממשלה שלח נציג מטעמו לז'נווה, שם ייפגש עם נציג טורקי על מנת לשים סוף למשבר בין ישראל לטורקיה - כך דיווחה לראשונה כתבתנו רינה מצליח. השניים ידונו בדרישה הטורקית להתנצלות ופיצויים של ישראל

האם השריפה הגדולה בכרמל היא שתביא בסופו של דבר, בנרמול היחסים בין ישראל לטורקיה? בעקבות הצעתו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן לסייע לישראל ולשלוח מטוסי כיבוי על מנת להשתלט על השריפה, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לשלוח נציג מטעמו לפגישה עם בכיר טורקי על מנת לסיים את המשבר בין המדינות. את הידיעה פירסמה לראשונה כתבתנו רינה מצליח.

ראש הממשלה נתניהו שיגר את הנציג הישראלי לוועדת החקירה של האו"ם סביב אירועי המשט, יוסף צ'חאנובר, לפגישה בז'נווה עם מנכ"ל משרד החוץ הטורקי פרידון סינירלולו, שם ינסו השניים לנסות ולגבש טיוטת הסכם לסיום משבר ה"מרמרה". הטורקים ממשיכים לדרוש את התנצלותה של ישראל על אירועי המשט וכן פיצוי למשפחות ההרוגים והפצועים, וככל הנראה הפגישה בין הנציג הישראלי והטורקי תעסוק בכך.

ארדואן אישר מיידית העברת הסיוע

בלשכת ראש הממשלה ציינו כי מתקיימים מגעים עם טורקיה בנושא סיום המשבר, אך סירבו למסור פרטים נוספים. בשבועות האחרונים התקיימו כמה שיחות בין דיפלומטים ישראלים וטורקים המתוסכלים ומודאגים מהמשבר ביחסים בין המדינות.

בסוף השבוע האחרון, במסגרת הפניות הרבות של משרד החוץ לבקשת סיוע בכיבוי השריפות, ביקש היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד מעמיתו הגרמני להעביר מסר לטורקיה לפיו ישראל זקוקה לסיוע. סינירלולו התקשר לעוזי ארד וציין בפניו כי טורקיה אינה שוכחת את הסיוע הישראלי ברעידת האדמה בטורקיה בשנת 1999, וציין בפניו כי הסיוע הטורקי לישראל כבר בדרך. ארדואן אישר מיידית העברת הסיוע.

אתמול ניסה ארדואן להדגיש כי הסיוע הטורקי אין משמעותו נרמול היחסים עם ישראל. "אל לכם לבלבל את הצעד הזה עם בעיות אחרות שיש לנו עם ישראל", אמר. לדבריו, "הקשרים ביננו לא ישתפרו עד שתגיע התנצלות רשמית מישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השריפה הגדולה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - כותרות אחרונות:

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

עד ראייה: "ניתן היה למנוע את אסון האוטובוס"

מסע בעקבות קציני המשטרה שנהרגו באסון

התיעוד האחרון של אלעד בן ה-16

עין הוד: נותרו רק הריסות ופיח

המטוס הגדול בעולם מגיע לסייע

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש

הכירו את מטוס הכיבוי הרוסי הענק

"איילה הייתה הרוח החיה של הבית"

הישראלי הסקרן: מצלם ומפריע