צפו: ארדואן מקבל את תואר "יקיר זכויות האדם" בלוב

ראש ממשלת טורקיה קיבל הערב את אחד הפרסים היוקרתיים שמוענקים בעולם הערבי - "יקיר זכויות האדם" מטעם שליט לוב מועמר קדאפי. במעמד הפרס העדיף ארדואן להתעלם מחשיפות ויקיליקס - והעדיף להשתלח שוב בישראל. צפו בטקס הענקת הפרס

כשברקע עדיין מהדהדות הדלפות אתר האינטרנט "ויקיליקס" על הסיוע הטורקי לאל-קעידה בעירק, זכה הערב ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן באחד התארים היוקרתיים בעולם הערבי - "פרס זכויות האדם" המוענק על ידי שליט לוב מועמר קדאפי.

בטקס מכובד שנערך הערב בטריפולי בהשתתפות עשרות בכירים לובים, הוענק הפרס היוקרתי לארדואן - והועבר בשידורים חיים בכלי תקשורת ערביים רבים. בדברים שנשא במהלך הטקס, העדיף ראש ממשלת טורקיה להתעלם מההדלפות האחרונות בויקיליקס, ובחר דווקא לתקוף את ישראל. "לא נוכל לשתוק נוכח מעשי הפירטים בים התיכון", אמר ארדואן. "לא נוכל לשתוק נוכח הרג החפים מפשע".

"גיבור עזה" בדרך לרצועה?

בעולם הערבי רואים בהענקת הפרס הערב שלב נוסף בדרכו של ארדואן לזכות בתואר "איש השנה" של המגזין "טיים". בשבוע שעבר אף דווח כי ראש ממשלת טורקיה מוביל בימים אלו את רשימת המועמדים לזכייה בתואר.

בסוף השבוע דווח כי ארדואן מתכוון להגיע לעזה, לצד מנהיגים נוספים, באחת משיירות הסיוע שתעשה את דרכה לרצועה בשנה הבאה. "אנחנו מארגנים את ביקורם של ראש ממשלת טורקיה ארדואן ונשיא ונצואלה הוגו ג'אבז", אמר אחד מראשי קמפיין המאבק האירופי בהסרת המצור מעל רצועת עזה. "גם המנהיג האפריקני דזמון טוטו הוזמן", הוא הוסיף.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק