"ראש ממשלת טורקיה ארדואן יבקר בעזה בשנה הבאה"

אחד מראשי המאבק האירופי במצור על עזה אומר כי ראש ממשלת טורקיה – אך גם נשיא ונצואלה הוגו צ'אבז, מתכוונים להגיע באחת משיירות הסיוע לרצועה. "התחלנו בארגון ביקורם", הוא מציין. השבוע יקבל ארדואן "פרס זכויות אדם" משליט לוב קדאפי

"גיבור עזה" בדרך לרצועה: ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן מתכוון להגיע לעזה, לצד מנהיגים נוספים, באחת משיירות הסיוע שתעשה את דרכה לרצועה בשנה הבאה - כך אומר אחד מראשי קמפיין המאבק האירופי בהסרת המצור מעל רצועת עזה.

"אנחנו מארגנים את ביקורם של ראש ממשלת טורקיה ארדואן ונשיא ונצואלה הוגו ג'אבז", אמר אמש סאיב שעת, המתאם הכללי של "שיירת התקווה", שאורגנה באירופה והגיעה לעזה בסוף השבוע דרך מעבר רפיח עם סיוע הומניטרי. "גם המנהיג האפריקני דזמון טוטו הוזמן", הוא הוסיף.

בתוך כך דווח אתמול כי ארדואן, הממשיך את ביקורו באזור בימים אלו, צפוי לקבל השבוע את "פרס זכויות האדם" על שמו של שליט לוב, מועמר קדאפי. מדובר באחד הפרסים היוקרתיים שמוענקים על ידי השליט הלובי, ובעולם הערבי בירכו על בחירתו של ראש ממשלת טורקיה לקבלת הפרס.

יהיה איש השנה של "טיים"?

בעזה הפך ארדואן לגיבור לאומי מאז אירועי משט ה"מרמרה" לפני כחצי שנה. הסממן הבולט של התופעה בשטח, בא לידי ביטוי בהענקת השם "ארדואן" לתינוקות העזתים. מאז אירועי המשט וההידרדרות ביחסי ישראל-טורקיה, הוענק השם הזה, יותר מכל שם אחר לוולדות שנולדו ברצועה בחצי השנה האחרונה. אפילו ראש ממשלת החמאס איסמאעיל הנייה, החליט להעניק את השם "ארדואן" לנכדו ה-15, לפני כחודשיים. הוא הכריז על כך בטקס מרשים במעונו, בנוכחות עיתונאים רבים.

בשבוע שעבר אף דווח כי ראש ממשלת טורקיה מוביל בימים אלו את רשימת המועמדים לזכייה בתואר איש השנה של מגזין "טיים". בטורקיה מעריכים כי קבלת הפרס מקדאפי השבוע, רק תסייע למועמדותו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק