דיווח: ארדואן יפגוש בכירי חיזבאללה בביקורו בלבנון

כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי ראש ממשלת טורקיה יגיע השבוע לביקור רשמי בן יומיים במדינה, במהלכו יוועד עם בכירי הארגון בפרלמנט הלבנוני. עדיין לא ברור אם יוועד גם עם נסראללה. בתכנית: חנוכת בית חולים טורקי בצור

אחרי אחמדינג'אד - גם ראש ממשלת טורקיה מגיע לביקור: רג'פ טאיפ ארדואן צפוי להגיע ביום רביעי לביקור רשמי בן יומיים בלבנון , במסגרתו ייפגש בין היתר עם בכירי חיזבאללה בפרלמנט הלבנוני - כך מדווחים כלי תקשורת במדינה. בשלב זה עדיין לא ברור אם יוועד ארדואן עם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת, לביקורו של ארדואן בלבנון שתי מטרות: האחת לדון עם ראשי ההנהגה, ובהם עמיתו הלבנוני סעד חרירי והנשיא מישל סולימאן במצב המתוח במדינה לקראת פרסום מסקנות דוח ועדת החקירה בפרשת חיסולו של ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי; השניה - לחנוך בית חולים מקומי שהוקם במימון טורקי בעיר צור, שעלותו נאמדת ב-20 מיליון דולרים.

ניסיון להרגיע הרוחות, או היענות להזמנה?

טורקיה הודיעה בשבועות האחרונים כי היא מעוניינת בסיוע בהרגעת הרוחות בלבנון הסוערת והמתוחה. זאת, על רקע הדיווחים לפיהם מתכנן חיזבאללה לבצע הפיכה צבאית במדינה, מיד לאחר פרסום מסקנות הדוח.

לפני כחצי שנה דווח בכלי תקשורת ערביים כי בעקבות אירועי המשט הטורקי, פנה מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לארדואן, באמצעות יו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, והזמין אותו לבקר בלבנון. נסראללה הבטיח אז לארדואן כי יסתייע באנשי משמרות המהפכה של אירן על מנת להבטיח כי ביקורו יתנהל תחת אבטחה כבדה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק