הקבינט נערך להצביע על ההקפאה

מגעים לחידוש ההקפאה: האמריקנים מנסחים מסמך הבנות, במטרה לחדש את המו"מ עם הפלסטינים. ארה"ב התחייבה כבר לא לדרוש הקפאה נוספת מעבר ל-90 ימים, אך בש"ס דורשים הבטחה שהבנייה בירושלים לא תוגבל. אם המסמך יאושר הקבינט הביטחוני- מדיני יכריע היום בעסקת ההקפאה

האם תופסק הבנניה בהתנחלויות? (חדשות 2)

גורם אמריקני רשמי בכיר מאשר כי ארצות הברית מנסחת טיוטת מסמך הבנות שיינתן לראש הממשלה בנימין נתניהו בקרוב, ויאפשר את חידוש המשא ומתן הישיר עם הפלסטינים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "נתניהו מקווה לסיים בהקדם את המגעים עם הממשל האמריקני כדי להביא בפני הקבינט נייר הסכמות שישקף את ההבנות עם מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון.
אם יגובש מסמך אמריקני על פי עקרונות אלו זה יהיה הסכם מצוין למדינת ישראל, וראש הממשלה יוביל בנחישות להחלטה חיובית בקבינט. ירושלים היא מחוץ לדיון בנושא זה".

במידה ומסמך ההבנות האמרקני יאושר, נתניהו ייכנס היום את חברי הקבינט המדיני-ביטחוני במטרה לאשר הקפאה נוספת בהתנחלויות למשך 90 יום.

אמש נועד רה"מ עם ראשי ש"ס והציג להם את עיקרי המסמך. מסתמן כי ש"ס תתמוך בעסקה על ידי הימנעות מהצבעה, ובתנאי שבמכתב תופיע התחייבות מפורשת שלא להגביל את הבנייה בירושלים ולא לדרוש הקפאה נוספת בתום 90 הימים.