רה"מ לשרי השביעייה: הקפאה ל-3 חודשים

שרי השביעייה התכנסו ב-22:00 לדיון לילי, במהלכו הציג בפניהם ראש הממשלה את עקרונות ההצעה האמריקנית לחידוש שיחות השלום. בין היתר מציעים האמריקנים המשך הקפאה ל-90 יום תוך הבטחה כי בתום התקופה לא תהיה הארכה נוספת

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב את שרי השביעייה והציג בפניהם את עקרונות ההצעה האמריקנית לחידוש שיחות השלום עם הרשות הפלסטינית. ההצעה על כלל מרכיביה הובאה בפני ראש הממשלה בפגישתו בניו יורק עם שרת החוץ האמריקנית ביום חמישי האחרון.

האמריקנים מציעים שממשלת ישראל תכריז על השעיה נוספת של הבנייה החדשה ביהודה ובשומרון למשך 90 יום. ההשעיה הנוספת תחול על כל בניה חדשה שהחלה מ-26 בספטמבר 2010. כמו בעבר - ההשעיה לא תחול על הבנייה בירושלים. ארה"ב תתחייב לא לבקש לאחר מכן הארכה נוספת של השעיית הבניה.

בתמורה, בשנה הקרובה ארה"ב תטיל וטו במועצת הביטחון ותתנגד באו"ם ובפורומים בינלאומיים אחרים ליוזמות אנטי ישראליות בנושאים הבאים: ניסיונות לכפות הסדר מדיני על ישראל, מתקפת הדה-לגיטימציה נגד ישראל וניסיונות לשלול מישראל את זכותה להגנה עצמית.

בנוסף הממשל האמריקני יבקש מהקונגרס לאשר אספקת 20 מטוסי קרב מתקדמים נוספים לישראל, בשווי כשלושה מיליארד דולר, כדי לשמור על יתרונה האיכותי. הסיוע הביטחוני הזה יתווסף בעתיד להסכם ביטחוני ישראלי-אמריקני מקיף, שייחתם במקביל לכינון הסכם עם הפלסטינים, במטרה לענות על צרכי הביטחון של ישראל בכל הסדר עתידי.

פורום השביעייה דן הלילה בפרטי ההצעה האמריקנית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק