אובמה: "תהליך השלום עומד בפני קשיים רבים"

נשיא ארה"ב המשיך הלילה בהתנצחות עם ישראל, אך הפעם עם ניסיון להרגיע. "ארצות הברית תעשה כל שביכולתה כדי להשיג תוצאות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים", הבטיח הנשיא המאריקני בנאומו באינדונזיה ואף ניסה לפייס את העולם המוסלמי. אתמול הגדיר נתניהו את הבנייה בהתנחלות כ"קומץ של בתים".

המשבר ביחסי ארה"ב-ישראל נרגע או נמשך? אחרי שבימים האחרונים התנהל ויכוח בין ירושלים לוושינגטון בנושא מתן אישורי הבנייה בהתנחלויות, ניסה הלילה נשיא ארה"ב ברק אובמה להרגיע את העימות. "תהליך השלום במזרח התיכון עומד בפני קשיים גדולים, אך לא נחסוך במאמצים כדי להגיע לתוצאה צודקת", אמר הנשיא בפני סטודנטים באוניברסיטה בג'קרטה, בעת ביקורו באינדונזיה.

"ארצות הברית תעשה כל שביכולתה כדי להשיג תוצאות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים", אמר אובמה. "שלא יהיו ספקות - נתאמץ למרות המכשולים", הוסיף.

בנאומו המשיך אובמה בניסיונו להתפייס עם העולם המוסלמי והדגיש כי יש לעשות הרבה מאמצים כדי לשקם את היחסים בין הצדדים. אובמה התייחס לנאומו במצריים לפני כשנה וחצי ודיבר על הצורך ליצור אמון עם העולם המוסלמי.

נתניהו אמש: "מדובר בקומץ של בתים"

הנשיא האמריקני אף הזכיר בפני הקהל הנלהב את ילדותו באינדונזיה ואמר: "המדינה תמיד נמצאת בליבי". הוא אמר כי המדינה היא דוגמה מצוינת לדמוקרטיה שמרבית אזרחיה הם מוסלמים. "כמעט שלא זיהיתי את העיר", אמר אובמה על ג'קרטה, עיר ילדותו.

אמש העניק ראש הממשלה בנימין נתניהו שורה של ראיונות לתקשורת האמריקנית, במהלכם טען כי
הוויכוח בין הצדדים הועצם יתר על המידה. "מדובר בקומץ של בתים, שלא משנה שום דבר על המפה, אני חושב שמגזימים בחשיבותו", אמר נתניהו בראיון לרשת "פוקס".

דבריו של נתניהו הגיעו אחרי שמוקדם יותר אתמול שלל דובר מחלקת המדינה את דברי ראש הממשלה הישראלי וטען כי תוכנית הבנייה החדשה משפיעה על המו"מ.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק