נתניהו: "רק איום בפעולה צבאית יעצור את אירן"

רה"מ לא מסתפק בסנקציות נגד אירן: בהתבטאות תקיפה במהלך נאומו בארה"ב אמר נתניהו כי רק מבצע צבאי יעצור את תכנית הגרעין של אחמדינג'אד. "הזמן היחיד שבו אירן חדלה מפעילות, היה ב-2003 כשחשה מאוימת"

רק פתרון צבאי: ראש הממשלה בנימין נתניהו מצהיר הערב כי רק איום בפעולה צבאית נגד אירן יביא להפסקת תכניתה הצבאית. "הסנקציות הכלכליות נכשלו", הצהיר ראש הממשלה בנאומו בפני הכינוס השנתי של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה. "רק איום צבאי אמיתי יעכב את הרודנות של אירן ואת שאיפתה להשיג פצצת גרעין".

"התקופה היחידה בה אירן השעתה את תכנית הגרעין שלה לזמן מה, הייתה בשנת 2003, כשהמשטר האמין שקיים איום צבאי ממשי עליו", אמר ראש הממשלה בנאומו. "אם הקהילה הבינלאומית מקווה לעצור את תכנית הגרעין של אירן, מבלי לבצע פעולה צבאית - עליה לשכנע את אירן שהיא מסוגלת לבצע פעולה שכזו".

על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, העביר נתניהו את אותם המסרים גם לסגן הנשיא האמריקני ג'ו ביידן, במהלך פגישתם של השניים אתמול.

5 מפגינים קטעו את נאומו של נתניהו

במהלך נאומו של נתניהו, הופסק ראש הממשלה לא פחות מחמש פעמים על ידי מפגינים אנטי ישראלים שנכחו באולם בזמן הנאום.

כשראש הממשלה התייחס לצורך למנוע מאירן להתחמש גרעינית, קמה מפגינה והחלה לצעוק "הכיבוש הופך את ישראל לבלתי לגיטימית - אסור שהעולם ייתן לגיטימציה לישראל". זאת, בזמן שהניפה כרזה עם אותה הסיסמה. נתניהו הפסיק את נאומו למספר שניות.

"אעשה הכל למנוע התחמשות אירן"

לאחר מכן, הפריעו עוד ארבע פעמים לראש הממשלה במהלך נאומו: שני גברים ושתי נשים, גם כן עם אותן הסיסמאות ואותן הכרזות. לאחר שסיים את נאומו, עזב נתניהו את הפודיום, כשברקע אווירה מתוחה למדי.

הרבה מאוד מאבטחים נמצאים באולם בו נואם נתניהו, והם ערוכים למקרה בו יופרע נתניהו פעם נוספת. עם זאת, לפני ההפרעות, התקבל ראש הממשלה באהדה רבה, תשואות ומחיאות כפיים. "התכוונתי לדבר על הדה-לגיטימציה של ישראל - אבל הם באמת בכיוון הלא נכון", אמר ראש הממשלה בסיום נאומו בתגובה למתפרעים וזכה לתשואות הקהל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק