הפלסטינים: נחגוג הקמת מדינה בקיץ

ראש הממשלה הפלסטינית אמר בריאיון לעיתון איטלקי כי בקיץ הקרוב יחגגו הפלסטינים את הכרזת מדינתם. "בקיץ יסתיים הכיבוש הישראלי", אמר והוסיף: "האו"ם יחגוג 66 שנים להיווסדו ואת הולדת האומה הפלסטינית". עוד אמר, כי אם נתניהו באמת רוצה בשלום עליו לעצור את המתנחלים

לא מחכים יותר: ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד מכריז כי כבר בקיץ הקרוב יחגוג עמו את הכרזתה של מדינה עצמאית.

בריאיון שערך עם כתב העיתון האיטלקי "קוריירה דה לה סרה", בעת שמסק זיתים, הצהיר פיאד כי "הדד-ליין הוא קיץ 2011, זה המועד הסופי לסיום הכיבוש הישראלי בגדה".

ראש הממשלה קרא לפלסטינים להתכונן להכרזת העצמאות ובניית מוסדות לאומיים. הוא אף שלח מסר ליושבים בעזה ואמר כי גם הם מחויבים להשתתף בפרויקט. "זה נכון שיש בינינו פערים", ציין פיאד, אך הוסיף כי "החומה שמטילה מצור על הגדה היא המחסום האמיתי".

פיאד ציין כי "בקיץ הקרוב יחגוג האו"ם 66 שנים להיווסדו - ואת הולדת האומה הפלסטינית".

כמו כן תקף המנהיג הפלסטיני את המתנחלים והאשים אותם בכך שהם מרעילים עצי זית, אותם כינה "הסמל לזכות קיומנו". פיאד הקניט ואמר כי בפלסטין יש 15 מיליון עצי זית, "ואפילו העץ הצעיר ביותר הוא בעל שורשים עמוקים יותר מההתנחלות הכי גדולה בישראל".

בהמשך הריאיון הביע ראש הממשלה זעם על הבנייה ביהודה ושומרון והבלבול המתמשך בכול הנוגע לסוגיית ההקפאה. "הבתים בשילה אינם חוקיים לא כיוון שאני אמרתי - אלא על פי החוק הבינלאומי", טען.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק