צ'אבס בסוריה: "רוצה לבקר בגולן"

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס הגיע לביקור רשמי בדמשק, שם נועד עם עמיתו הסורי בשאר אסד. "ארצה לבקר ברמת הגולן ביום מן הימים", אמר צ'אבס במהלך מסיבת העיתונאים. הנשיא הסורי: "ישראל מנסה לשכנע כי היא רוצה שלום, וכי הצד הערבי הוא זה שמתנגד לשלום"

מסרים שליליים מדמשק: נשיא סוריה בשאר אסד תוקף היום את ישראל ומאשים אותה כי היא זו שעומדת מאחורי הקיפאון בתהליך המדיני. "ישראל לא מוכנה ולא רוצה לעשות דבר למען השלום", אמר הנשיא הסורי במהלך פגישתו עם עמיתו מוונצואלה, הוגו צ'אבס.

"ישראל נוהגת בטקטיקה שמטרתה לשכנע את העולם שתהליך השלום כושל", הוא הוסיף. "היא מנסה לשכנע כי היא רוצה שלום, וכי הצד הערבי הוא זה שמתנגד לשלום".

צ'אבס הגיע לביקור בדמשק לאחר שנועד אמש עם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד. "ארצה לבקר ברמת הגולן ביום מן הימים", אמר נשיא ונצואלה במהלך מסיבת העיתונאים המשותפת שקיים עם אסד. נשיא סוריה מצדו המשיך במתקפה על ישראל: "ישראל ממשיכה להרוג את הפלסטינים בעזה ובכל השטחים הפלסטינים, ותוקפת את הפלסטינים גם בתוך שטחי 1948".

"אין חדש בתהליך המדיני"

"המצור הישראלי על עזה נמשך, וכך גם תהליך ייהוד ירושלים", הוסיף הנשיא הסורי. "זוהי מדיניות גזענית, שבאה לידי ביטוי גם בחוקים הגזעניים הכושלים, בהם דנה לאחרונה ממשלת ישראל - ובהם חוק הנאמנות".

בעניין חידוש תהליך השלום, הסתפק הנשיא הסורי באומרו: "ארצות הברית ממשיכה בניסיון להניע המגעים, אך עדיין אין כל חדש בנושא".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק