ארדואן: לא רוצה לפגוש את נתניהו בוועידה ביוון

ראש ממשלת טורקיה ממשיך במתקפה על ישראל. בהתייחסו לאפשרות כי ייפגש עם ראש הממשלה נתניהו בשולי ועידת האקלים בסוף השבוע ביוון, אמר ארדואן: "אם ראש ממשלת ישראל ייקח באירוע הזה חלק, לא אהיה שם". על אירועי המשט: "ישראל חייבת לשלם על החוצפה המאפיינת את מדיניות הממשלה שלה"

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן הודיע אתמול כי אין בכוונתו לדבר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומדגיש כי הוא אינו מעוניין לפגוש אותו בוועידה האזורית שתיערך באתונה בסוף השבוע.

"ראש ממשלה שגאה בכזו פעולה צבאית, הוא ראש ממשלה שאני לא מעוניין לשוחח עמו", אמר אתמול בערב ארדואן בראיון לערוץ סאקאי היווני, בהתייחסו לאירועי משט ה"מרמרה" בסוף מאי השנה. "בעניין הזה, אני חושב שישראל קרובה מאוד לאבד ידידה חשובה במזרח התיכון, טורקיה", הדגיש ארדואן בראיון. "ישראל חייבת לשלם על החוצפה המאפיינת את מדיניות הממשלה שלה".

נתניהו: לא אפגש עם ארדואן 

ארדואן אמר בראיון כי הוא מתכנן להגיע לפסגה האזורית שתעסוק בנושאי אקלים, ושתיפתח ביום שישי, אך עם זאת הדגיש: "אם ראש ממשלת ישראל ייקח באירוע הזה חלק, לא אהיה שם".

ביום שבת פרסם עיתון ביוון כי ראש ממשלת יוון פועל נמרצות על מנת להפגיש בין השניים בשולי הוועידה. עם זאת, עוד באותו הערב דחתה לשכת נתניהו את הפרסומים והדגישה כי השניים לא ייפגשו. ביוון ייחסו עוד את המאמצים להפגיש בין השניים, ליחסים המתהדקים בין ראש הממשלה נתניהו לעמיתו היווני פפנדראו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק