נתניהו מזהיר: טילים ישוגרו לעבר נתב"ג

במהלך ישיבת סיעת הליכוד התייחס ראש הממשלה נתניהו למשא ומתן המדשדש עם הפלסטינים. "הדיון על הבנייה החדשה היא מכשול מלאכותי", אמר נתניהו והוסיף: "מה שקובע זה לא משך הזמן של השיחות, אלא אם יש נכונות לפתור את הסכסוך". בנוסף הזהיר ראש הממשלה מהתוצאות האפשריות של הסכם ללא הסדרי ביטחון

נתניהו מזהיר מפני מתקפת טילים. ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר אזהרות מפני הסכם ללא הסדרי ביטחון במהלך ישיבת סיעת הליכוד היום. בין היתר אמר נתניהו: "תארו לעצמכם שאין הסדרי ביטחון, ויהיו שם (בעזה) טילים שיוכלו להפיל מטוסים שיטוסו לנתב"ג".

במהלך דבריו אמר ראש הממשלה כי יש צורך בפתרונות ארוכי טווח בכל הנוגע להסדרי הביטחון עם הפלסטינים. "זה לא רק הטילים שיופנו למרכזי הערים. היום אנחנו מתקשים לטוס ליד עזה, כי יש שם טילים נגד מטוסים", הוסיף ראש הממשלה.

נאומו של נתניהו התייחס גם לסוגיית הבנייה בהתנחלויות: "הדיון על הבנייה החדשה היא מכשול מלאכותי. הבנייה תופסת אחוזים בודדים מהשטח, ולא משפיעה על מפת ההתיישבות. אין לזה שום השפעה אמיתית על מפת הסדר אפשרי".

"מקווה שיבחרו את הבחירה החשובה"

"מה שקובע זה לא משך הזמן של השיחות, אלא אם יש נכונות לפתור את הסכסוך. אם יש, הסכסוך ייפתר. הדבר שיקבע זה לא משך הזמן של המשא ומתן, אלא הנכונות של הפלסטינים להתפשר עם מדינת לאום של העם היהודי שחיה בביטחון", אמר נתניהו. "אני מקווה שיבחרו את הבחירה האמיתית והחשובה, כי זה טוב גם לנו וגם להם. ימים יגידו".

בנוסף התוודה נתניהו כי שמע את הראיון שנערך עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן בערוץ הראשון ואמר: "אני חייב לומר שאני מעדיף לנהל איתו שיחה פנים מול פנים. הראיון ניתן שבע דקות מכאן. שיחה ישירה יכולה לקדם הסדר. כדי שהיא תקדם הסדר, עליה להתגבר על מכשול מלאכותי".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק