לשכת נתניהו: רה"מ לא ייפגש עם ארדואן

לשכת ראש הממשלה מכחישה הערב את הדיווחים ביוון, לפיהם נתניהו ייפגש בשבוע הבא עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. עיתון יווני דיווח כי השניים ייפגשו בשולי ועידה אזורית בנושא אקלים שתיערך באתונה. אם תיערך הפגישה - מדובר בפגישה ראשונה בין שני בכירים, מישראל ומטורקיה, מאז "תקרית דאבוס" ב-2009

עדיין אין פגישה: לשכת ראש הממשלה דוחה הערב את הפרסומים מוקדם יותר, לפיהם בנימין נתניהו ייפגש עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. בלשכת נתניהו הבהירו כי השניים לא ייפגשו בשבוע הבא ביוון.

מוקדם יותר דיווח עיתון יווני כי השניים צפויים להיוועד בשולי ועידה בנושא אקלים שתיערך ביוון. על פי הדיווח, את הפגישה בין השניים מנסה לארגן ראש ממשלת יוון, יורגוס פפנדראו.

השניים קיבלו הזמנה להשתתף ב"וועידה לשינויי האקלים" שתיערך ב-22 באוקטובר, אך ביוון מנסים לנצל את הדיונים שבשולי הוועידה להפגיש בין השניים. "נתניהו עדיין לא השיב אם יגיע לפסגה או לא, ואם הוא יחליט להגיע לאתונה, תהיה זו הפעם הראשונה בה ייערכו שיחות בדרגים בכירים בין שתי המדינות מאז התקרית בין ארדואן לנשיא פרס בדאבוס ב-2009", דווח בעיתון היווני "טו וימא".

ביוון ייחסו עוד את המאמצים להפגיש בין השניים, ליחסים המתהדקים בין ראש הממשלה נתניהו לעמיתו היווני פפנדראו.

ארדואן: "ישראל תישאר מבודדת אם לא תתנצל"

אך מביקורו של ארדואן בפקיסטן בימים אלה, עולה כי ייתכן שהפגישה עדיין רחוקה מלהיערך. אמש, בראיון שהעניק במהלך ביקורו, שב ארדואן ותקף את ישראל בגין מה שכינה ה"טבח על ספינת ה'מרמרה'", וטען אף שארצות הברית נוהגת במוסר כפול בכל הנוגע לפרשה. 

"ישראל תישאר מבודדת באזור אם תל אביב תמשיך לסרב להתנצל על הרג פעילי זכויות האדם על הספינה", אמר ראש הממשלה הטורקי. "ישראל צריכה להתנצל בפני טורקיה ולפצות את משפחות הפצועים וההרוגים". בהמשך אף ציין כי "לטורקיה, אירן, פקיסטן ואפגניסטן יש עתיד משותף".