ליברמן לאירופה: תתעסקו בבעיות שלכם

שר החוץ נפגש הערב עם מקביליו מצרפת ומספרד והתבטא בחריפות על הניסיונות מצד אירופה לפתור את הסכסוך בין ישראל והפלסטינים. "לפני שאתם באים ללמד אותנו איך לפתור את הסכסוכים כאן, אני מצפה שלפחות תפתרו את כל הבעיות על אדמת אירופה", אמר ליברמן והוסיף: יש סכסוכים קשים יותר בעולם

שר החוץ של צרפת ברנאר קושנר ועמיתו מספרד מיגל מורטינוס נפגשו הערב עם שר החוץ אביגדור ליברמן בירושלים, וזכו לשמוע ממנו קולות תקיפים במיוחד כלפי הניסיונות האירופאים להגיע לפיתרון הסכסוך בין ישראל והפלסטינים. "לפני שאתם באים ללמד אותנו איך לפתור את הסכסוכים כאן, אני מצפה שלפחות תפתרו את כל הבעיות על אדמת אירופה", אמר ליברמן לשניים.

ליברמן לא חסך בביקורת ואף החזיר את השניים לכישלון הניסיונות הדיפלומטיים באירופה בזמן מלחמת העולם השנייה. "בשנת 1938 הקהילה האירופית החליטה לפייס את היטלר במקום לתמוך בבעלת הברית הנאמנה, צ'כוסלובקיה, והקריבה אותה מבלי להרוויח מכך דבר", אמר שר החוץ והדגיש: "אנחנו לא מתכוונים להיות צ'כוסלובקיה של 2010 ונעמוד על האינטרסים החיוניים של ישראל".

ליברמן אף טען שהעקשנות האירופית מנסה להסתיר את הכישלונות בפתרון סכסוכים אחרים בעולם. "זה נראה כאילו כל הכישלונות של הקהילה הבינלאומית בפתרון סכסוכים בסומליה, אפגניסטן, צפון קוריאה, זימבבווה, סודן ומקומות נוספים מתרכזים לניסיון להשיג פיצוי לכך בדמות הסכם בין ישראל והפלסטינים בתוך שנה אחת".

כדי למנוע אי הבנות, ציין שר החוץ כי אינו מוכן לקבל עצות ממי שנכשל בתחום שלו, כשהוא מתכוון למוקדי סכסוך באירופה. "תפתרו, תבואו אלינו ואז אקבל את עצתכם", אמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק