טורקיה: לא בטוח שנגיע לכינוס ה-OECD בירושלים

בטורקיה דווח היום כי משלחת רשמית תגיע לכינוס ה-OECD שצפוי להיערך בירושלים בהמשך החודש, אך שר החוץ הטורקי מיהר להבהיר מאוחר יותר: אנחנו עדיין מתלבטים, לא קיבלנו החלטה בנושא. ספרד ובריטניה לא יגיעו, בלחץ הפלסטינים

ארדואן. "עדיין שוקלים" (חדשות 2)

המשבר עדיין לא חלף: טורקיה עדיין מתלבטת האם לשלוח משלחת רשמית לכינוס ה-OECD בנושא התיירות, שצפוי להיערך בהמשך החודש בישראל - כך הודיע היום שר החוץ הטורקי אחמד דאוטולו. "עדיין לא קיבלנו החלטה סופית בנושא", אמר דאוטולו. "אנחנו בוחנים את האופציות".

מוקדם יותר דווח בכלי תקשורת טורקיים כי טורקיה דווקא כן מתכוונת לשלוח משלחת, לכינוס שייערך בין התאריכים ה-22 ל-23 באוקטובר בירושלים. "סגן שר התרבות והתיירות ייצג את טורקיה בכינוס", דווח בכלי התקשורת. אך שר החוץ הטורקי נשמע היום אחרת במהלך מסיבת עיתונאים שכינס עם עמיתו הפולני באנקרה. "אנחנו עדיין שוקלים אם להגיע לכינוס או לא", אמר.

צניחה של 90% במספר התיירים הישראלים בטורקיה

במקביל, הודיעו ספרד ובריטניה כי אין בכוונתן להגיע לכינוס. ההערכה היא כי ההחלטה שלא ליטול בו חלק נבע מהלחץ שמפעילים הפלסטינים על מדינות אירופאיות, בשל העובדה שהכינוס צפוי להיערך בירושלים.

בחודש שעבר הודיע משרד התיירות והתרבות הטורקי כי חלה צניחה של 90% במספר התיירים הישראלים שביקרו בטורקיה בקיץ האחרון, בהשוואה לקיץ שעבר. רק 2,600 תיירים ישראלים ביקרו במהלך חודש יוני בטורקיה, זאת לעומת 27,000 ישראלים שטסו לנופש בטורקיה ביוני בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק