מצרים: ידוע שליברמן מדבר הרבה

יום לאחר נאום שר החוץ שעורר מבוכה בישראל, מתייחס בביטול עמיתו המצרי לדברים. "ידוע שליברמן מדבר הרבה", הקניט אבו אל-רייט והוסיף: "אני לא מייחס לדבריו חשיבות. ממילא הוא לא מייצג את מדיניות החוץ של ישראל"

נאומו של שר החוץ אביגדור ליברמן אתמול בעצרת האו"ם ממשיכים לעורר ביקורת. אחר הצהריים התייחס שר החוץ המצרי אחמד אבו אל-רייט לדבריו של עמיתו ומתח ביקורת לגבי התנהלותו.

"ידוע שליברמן מדבר הרבה", הקניט הבכיר המצרי בריאיון לרשת אל-ערבייה, "וזה לא בהכרח מתוך הבנת המסגרת בה הוא נמצא". שר החוץ ציין כי כלל לא הקשיב לנאום שעורר את הסערה והסביר: "אני לא מייחס חשיבות לדבריו. הוא לא מייצג את מדיניות החוץ של ישראל".

מוקדם יותר הביע תרעומת גם שר הביטחון אהוד ברק על דבריו של ליברמן, לפיהם הסדר שלום עם הפלסטינים הוא לא יעד בר השגה בשנים הקרובות - אלא אפשרי רק בתוך עשרות שנים, ואמר כי שר החוץ חרג מסמכותו.

"להגיד דעה זה בסדר, אבל אנחנו ממשלה, ולממשלה יש בסוף אחריות קולקטיבית. זירת האו"ם היא זירה בה צריך לדבר בקול אחד - בקולה של ממשלת ישראל", ציין השר בתכנית "קולה של אמא" בגלי צה"ל.

ליברמן: בנתיב הלא נכון

אמש, דקות לאחר הנאום השנוי במחלוקת, התראיין שר החוץ ליברמן לחדשות 2 וסיפק הסברים. כאשר נשאל על תוכן נאומו, השיב ליברמן: "אני דיברתי על העובדות. על הדעות שמייצגות את רוב אזרחי ישראל, מתוך עמדה ברורה שעדיף להגיד אמת גם כשהיא מרה. אני חושב שהדברים התקבלו בדיוק כמו שהם צריכים להתקבל.

"אחרי הכישלון המחפיר של אוסלו צריך להבין שאנחנו הולכים בנתיב לא נכון, אולי צריך לבחון את הקונספציה", אמר ליברמן והוסיף: "אני חושב שזה הדבר הנכון להגיד לכל העולם את האמת".

"לא באשמת ישראל"

לדברי ליברמן, "מה שאפשר להשיג זה הסכם ארוך טווח. כל ניסיון לכפות שלום ייכשל. שלום צריך לבוא באופן טבעי". עוד הוסיף שר החוץ כי צריך להגיע להסכם ביניים ארוך טווח של יציבות ושלום וצריך להבין שזה שאין שלום עד כה לא באשמת ישראל.

"צריך להפסיק להצטדק ולחפש איפה אנחנו אשמים. הצד השני לא רוצה שלום ומושך זמן", מסביר ליברמן. "האמת לא תמיד נעימה אבל צריך להגיד את האמת".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק