ליברמן בראיון: "הצד השני לא רוצה שלום"

לאחר הנאום שנוי במחלוקת מעל במת האו"ם, מתראיין שר החוץ אביגדור ליברמן לחדשות 2, וטוען כי לא צריך להאשים את ישראל בכישלון תהליך השלום. "סיפרתי רק עובדות בנאום", אמר ליברמן, "כל ניסיון לכפות שלום ייכשל. שלום צריך לבוא באופן טבעי". צפו בראיון

בזמן שראש הממשלה מנסה לשכנע את העולם שרצונו בשלום אמיתי - מתייצב שר החוץ אל מול עצרת האו"ם, סותר את עמדת נתניהו ואומר כי אין סיכוי להסדר שלום במתכונת הנוכחית. דקות לאחר הנאום השנוי במחלוקת, התראיין שר החוץ ליברמן לחדשות 2 וסיפק הסברים.

כאשר נשאל על תוכן נאומו, השיב ליברמן: "אני דיברתי על העובדות. על הדעות שמייצגות את רוב אזרחי ישראל, מתוך עמדה ברורה שעדיף להגיד אמת גם כשהיא מרה. אני חושב שהדברים התקבלו בדיוק כמו שהם צריכים להתקבל".

"אחרי הכישלון המחפיר של אוסלו צריך להבין שאנחנו הולכים בנתיב לא נכון, אולי צריך לבחון את הקונספציה", אמר ליברמן והוסיף: "אני חושב שזה הדבר הנכון להגיד לכל העולם את האמת".

"לא באשמת ישראל"

לדברי ליברמן, "מה שאפשר להשיג זה הסכם ארוך טווח. כל ניסיון לכפות שלום ייכשל. שלום צריך לבוא באופן טבעי". עוד הוסיף שר החוץ כי צריך להגיע להסכם ביניים ארוך טווח של יציבות ושלום וצריך להבין שזה שאין שלום עד כה לא באשמת ישראל.

"צריך להפסיק להצטדק ולחפש איפה אנחנו אשמים. הצד השני לא רוצה שלום ומושך זמן", מסביר ליברמן. "האמת לא תמיד נעימה אבל צריך להגיד את האמת".

נתניהו: הנאום לא תואם עימי

לאחר נאומו של שר החוץ אביגדור ליברמן בפני עצרת האו"ם בניו יורק והתבטאותו על המשא ומתן עם הפלסטינים - לפיה השגת הסכם שלום בשנים הקרובות אינה ריאלית - הגיעה תגובה חריפה במיוחד מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"תוכן נאומו של שר החוץ באו"ם לא תואם עם ראש הממשלה", נמסר זמן קצר לאחר דבריו של ליברמן. "ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שמנהל את המשא ומתן המדיני בשמה של מדינת ישראל. נושאי הסדר השלום השונים יידונו סביב שולחן המשא ומתן ולא בשום מקום אחר".

"תחילה יש לטפל בבעיה האירנית"

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיע אחר הצהריים (שעון ישראל) לעצרת האו"ם בניו יורק והגיב על תום תקופת ההקפאה וכן על האיום האירני. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

בנאומו אמר ליברמן כי הגישה לפיה כדי לטפל בבעיה האירנית יש לפתור קודם את הסכסוך הישראלי-פלסטיני היא מוטעית מיסודה ושהמצב הוא הפוך לחלוטין. "אירן יכולה להתקיים בלי החמאס אך החמאס לא יכול להתקיים בלי אירן", אמר ליברמן.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק