ליברמן באו"ם: "הסכם שלום - לא בשנים הקרובות"

שר החוץ אביגדור ליברמן נאם אחר הצהריים בפני עצרת האו"ם בניו יורק, נאום אותו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. ליברמן אמר בנאומו כי אינו צופה הסכם שלום כולל במזה"ת בקרוב, ציין כי "אירן יכולה להתקיים בלי החמאס, אך החמאס לא יכול להתקיים בלי אירן", והדגיש כי לפני המו"מ עם הפלסטינים יש לטפל באירן

ההקפאה אולי פגה, אבל לא יורדת מהכותרות. אחר הצהריים (שעון ישראל) הגיע שר החוץ אביגדור ליברמן לעצרת האו"ם בניו יורק והגיב על תום תקופת ההקפאה וכן על האיום האירני. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

בנאומו אמר ליברמן כי הגישה לפיה כדי לטפל בבעיה האירנית יש לפתור קודם את הסכסוך הישראלי-פלסטיני היא מוטעית מיסודה ושהמצב הוא הפוך לחלוטין. "אירן יכולה להתקיים בלי החמאס אך החמאס לא יכול להתקיים בלי אירן", אמר ליברמן.

לדבריו, "כל עוד לא נפתרה הבעיה ואירן ממשיכה לערער את היציבות במזרח התיכון כולו ולהחזיק שלוחות על גבולות ישראל בצפון ובדרום, בדמות החיזבאללה והחמאס, לא ניתן יהיה להגיע להסדר קבע בין ישראל לפלסטינים".

בנוגע למשא ומתן עם הפלסטינים ציין שר החוץ כי יש להגיע להסכם ביניים ארוך-טווח, משום שהשגת הסכם שלום כולל בשנים הקרובות איננה ריאלית. "הסכם ביניים ארוך-טווח יאפשר לפלסטינים צמיחה כלכלית וחופש תנועה ויאפשר לדורות חדשים של ישראלים ופלסטינים שלא גדלו על שנאה והסתה להגיע לשלום מלא בעוד כמה עשורים", הוסיף השר.

אבו-מאזן: "לא נגיב מייד"

אתמול התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית בביקורו המדיני בפריז להחלטת נתניהו שלא לחדש את צו ההקפאה ואמר: "לא נגיב בצורה מיידית, נלמד את ההשלכות".

בארצות הברית לעומת זאת הביעו אכזבה מההחלטה הישראלית שלא להמשיך את ההקפאה ומנגד נתניהו מקבל רוח גבית מכיוון לא צפוי - יו"ר האופוזיציה ציפי לבני שוחחה אמש עם ראש הממשלה והבהירה לו כי קדימה תתמוך בקואליציה אם יימשך התהליך המדיני. עדיין לא ברור אם השיחה עשויה לבשר על דרכה של קדימה לקואליציה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק