נתניהו לאבו מאזן: אל תעצור המו"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא הלילה הודעה מיוחדת לאחר פקיעת תוקפו של צו הקפאת הבנייה בשטחים, בה הוא קורא לראש הרשות אבו מאזן שלא לפרוש מהמשא ומתן. "עתידם של שני עמינו – הבה נתמקד במה שחשוב באמת", אמר נתניהו. הערב דיווחנו במהדורה המרכזית כי לפלסטינים אין כוונה להכריז על פיצוץ השיחות בשבוע הקרוב

הלילה בחצות פג תוקף הצו המורה על הקפאת הבנייה בשטחים ונכון לרקע פקיעת תוקף הצו - נכשלו המאמצים להגיע לנוסחת גישור. בשעות האחרונות נמשכים המגעים בין וושינגטון לירושלים ובין הנציגים השוהים בניו יורק. ישנם דיווחים על התפתחויות, אך טרם סוכם דבר באופן רשמי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסרב בינתיים לדרישת הפלסטינים והאמריקנים להאריך את תוקף ההקפאה, אבל קורא למתנחלים לנהוג באחריות ולשמור על פרופיל נמוך. "אני קורא לנשיא עבאס להמשיך בשיחות הכנות והטובות שבהן התחלנו רק עתה, במטרה להגיע להסכם שלום היסטורי בין שני עמינו", אמר רה"מ הלילה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר הלילה כי במהלך היום ובימים האחרונים, קיים נתניהו קשר הדוק עם מזכירת המדינה האמריקנית קלינטון ובכירים נוספים בממשל האמריקני. כמו כן שוחח עם נשיא מצרים מובראק ועם מלך ירדן עבדאללה, ו"עדכן אותם במאמצים להבטיח את המשך קיום השיחות והצלחתן".

רה"מ: "אני מכבד את התחייבויותיי"

עוד נמסר, כי "ראש הממשלה נתניהו הבהיר בשיחותיו שישראל מוכנה להמשיך במגעים רצופים בימים הקרובים, על מנת למצוא דרך להמשך שיחות השלום בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית".

נתניהו עצמו הוסיף כי, "אני מקווה שהנשיא עבאס יישאר בשיחות וימשיך עמי בדרך לשלום, שהתחלנו בה לפני שלושה שבועות, לאחר שרבים בעולם נוכחו לדעת שכוונותיי להשיג שלום רציניות וכנות ושאני מכבד את התחייבויותיי. בתקופת כהונת ממשלתי, ישראל הלכה כברת דרך משמעותית לסייע לפלסטינים בהקלות שקידמו את איכות ואורח חייהם, הן ביהודה ושומרון והן ברצועת עזה".

"אני אומר לנשיא עבאס: למען עתידם של שני עמינו - הבה נתמקד במה שחשוב באמת. נמשיך בשיחות מואצות, כנות ורציפות כדי להביא הסכם מסגרת היסטורי של שלום תוך שנה", אמר נתניהו.

הפלסטינים מצידם, מאיימים כי לא יהיו שיחות אם לא תהיה הקפאה, אך לפחות בשבוע הקרוב אין הם מתכוונים להכריז על פיצוץ השיחות, בתקווה שבזמן הזה יימצא פתרון למשבר, כפי שדווח הערב במהדורה המרכזית.

שעות לפני פקיעת הצו: פיגוע ירי בדרום הר-חברון

האישה שנפצעה בפיגוע הירי שאירע הערב בדרום הר חברון ילדה בשלום בן במצב טוב. הפצועה, שהגיעה לבית החולים בשבוע ה-40 להריונה עברה ניתוח קיסרי שהתנהל ללא סיבוכים והיא מתאוששת.

במהלך הירי שבוצע מרכב חולף סמוך לצומת עוצרים, נפצעו שני בני אדם, גבר בן 35 שנפגע באורח קל ואשתו ההריונית שנפצעה במצב בינוני. השניים פונו עצמאית לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם יילדו את האישה. כעת האישה ממשיכה בסדרת טיפולים כירורגיים לפגיעות נוספות מהן היא סובלת.

לאחר המקרה הוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה וצבא. בשעה זו עדיין מתנהלים חיפושים אחר חוליית היורים שנמלטה מהמקום.

זהו פיגוע הירי השלישי בשבועות האחרונים. לפני כחודש נרצחו ארבעה ישראלים בפיגוע ירי שאירע בצומת בני-נעים. למחרת נורתה אש לעבר רכב ישראלי סמוך לצומת רימונים. ברכב נסעו בעל שנפצע באורח בינוני ואשתו שנפצעה קל.

בהכנת הידיעה השתתף אהוד יערי

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק