מאמץ אחרון להסכם בסוגיית ההקפאה

האמריקנים לוחצים להגיע להסכם, אבל אבו מאזן ונתניהו לא רוצים לצאת פראיירים. נכון לעכשיו אין הסכמה בנוגע להקפאת הבנייה: הפלסטינים סירבו לבנייה מרוסנת וישראל סירבה להאריך את ההקפאה בחודש וחצי

הלילה בחצות תסתיים רשמית הקפאת הבנייה בשטחים, ועדיין אין הסכמה בנושא בין ישראל לפלסטינים.

האמריקנים לוחצים על הצדדים להגיע להסכם, אבל ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הממשלה בנימין נתניהו לא רוצים לצאת פראיירים.

נכון לעכשיו אין הסכמה בנוגע להקפאת הבנייה: הפלסטינים סירבו להצעה הישראלית להמשיך בבנייה מרוסנת וישראל סירבה להצעה להאריך את ההקפאה בחודש וחצי נוספים.

מציינים את סיום ההקפאה - בלי בולדוזרים

מוקדם יותר הערב ביישוב רבבה בשומרון ציינו את סיום תקופת הקפאת הבנייה בהתנחלויות - אך אולי לא ממש כפי שהמתנחלים היו רוצים לראות. תמונות של דחפורים עולים על הקרקע, לדוגמה, לא נראה מחר עם תפוגת ההקפאה.

מטרתם של ראשי המועצות ביהודה ושומרון היא לתת לראש הממשלה בנימין נתניהו מספיק "שקט", כדי שיוכל להגיע לפתרון בנושא מול הפלסטינים והאמריקנים.

ח"כ דני דנון מהליכוד, יוזם הטקס ברבבה, אמר הערב ל"שש" עם דנה ויס כי "אין פה חגיגות, יש ציון סוף הקפאת הבנייה. אמרנו למתיישבים, 'אנחנו אוהבים אתכם, אתם הציונים האמיתיים".

"האמריקנים התרגלו למציאות שאנו בונים בזמן המו"מ"

"אלפי אנשים אמרו לראש הממשלה היום, 'תהיה חזק, אנחנו איתך'", הוסיף ח"כ דנון. "ראש הממשלה הבטיח והתחייב שההקפאה תהיה זמנית ל-10 חודשים, והאמריקנים צריכים לכבד את האמירה הזאת. האמריקנים התרגלו למציאות שאנו בונים בזמן המשא ומתן".

בינתיים בארה"ב, ממשל אובמה מקווה שישראל והרשות הפלסטינית יגיעו לפשרה בנושא הבנייה ושהדבר לא יעיב על שיחות השלום. "הם מדברים. הם מנסים לעבור את זה, ואנו מקווים שזה יקרה", אמר היועץ הבכיר לנשיא אובמה, דיוויד אקסלרוד.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק