מציינים את סיום ההקפאה - בלי בולדוזרים

"אין פה חגיגות, יש ציון סוף הקפאת הבנייה", אמר הערב ח"כ דני דנון (ליכוד) לאחר טקס שנערך ביישוב רבבה. "אלפי אנשים אמרו לראש הממשלה היום, 'תהיה חזק, אנחנו איתך'", הוסיף ח"כ דנון. ראשי היישובים ביהודה ושומרון מנסים להעניק לרה"מ "שקט" כדי לפתור את הנושא ולכן לא תיערך מחר בנייה המונית

ביישוב רבבה בשומרון ציינו הערב את סיום תקופת הקפאת הבנייה בהתנחלויות - אך אולי לא ממש כפי שהמתנחלים היו רוצים לראות. תמונות של דחפורים עולים על הקרקע, לדוגמה, לא נראה מחר עם תפוגת ההקפאה.

מטרתם של ראשי המועצות ביהודה ושומרון היא לתת לראש הממשלה בנימין נתניהו מספיק "שקט", כדי שיוכל להגיע לפתרון בנושא מול הפלסטינים והאמריקנים.

ח"כ דני דנון מהליכוד, יוזם הטקס ברבבה, אמר הערב ל"שש" עם דנה ויס כי "אין פה חגיגות, יש ציון סוף הקפאת הבנייה. אמרנו למתיישבים, 'אנחנו אוהבים אתכם, אתם הציונים האמיתיים".

"האמריקנים התרגלו למציאות שאנו בונים בזמן המו"מ"

"אלפי אנשים אמרו לראש הממשלה היום, 'תהיה חזק, אנחנו איתך'", הוסיף ח"כ דנון. "ראש הממשלה הבטיח והתחייב שההקפאה תהיה זמנית ל-10 חודשים, והאמריקנים צריכים לכבד את האמירה הזאת. האמריקנים התרגלו למציאות שאנו בונים בזמן המשא ומתן".

בינתיים בארה"ב, ממשל אובמה מקווה שישראל והרשות הפלסטינית יגיעו לפשרה בנושא הבנייה ושהדבר לא יעיב על שיחות השלום. "הם מדברים. הם מנסים לעבור את זה, ואנו מקווים שזה יקרה", אמר היועץ הבכיר לנשיא אובמה, דיוויד אקסלרוד.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק