אבו מאזן: "הקפאה - לכל אורך השיחות"

פחות מ-24 שעות לפני תום מועד ההקפאה, קורא יו"ר הרשות לישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות לאלתר - מבלי להגדיר מועד מראש לחידושה. "לא למשך שלושה חודשים ולא לתקופה מוגדרת אחרת", הוא אומר בראיון לעיתון "אל-חייאת", ומדגיש חד משמעית: "עדיין לא קיבלנו תשובה סופית מישראל"

"אנו דורשים הפסקה מוחלטת של הבניה בהתנחלויות - לכל אורך המשא ומתן. לא למשך שלושה חודשים ולא לתקופה מוגדרת אחרת" - כך מדגיש יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בראיון מיוחד שהעניק בניו יורק לעיתון הלונדוני "אל-חייאת". בראיון התייחס אבו מאזן בהרחבה לנושא חידוש השיחות הישירות עם ישראל, ערב תום מועד ההקפאה.

"הצענו להמשיך את הקפאת הבניה, אך עדיין לא קיבלנו על כך תשובה סופית", אמר יו"ר הרשות. "נשיא ארצות הברית ברק אובמה לא הציג בפנינו שום ערבויות. הוא הדגיש בפנינו כי יש להפסיק מיד את ההתנחלויות, והביע תקווה כי פלסטין תהיה חברה חדשה באו"ם בשנה הבאה".

הראיס התייחס בראיון גם לתהליך השלום בין ישראל לסוריה. "קיומו של מסלול שיחות ישראלי-סורי יסייע למסלול הישראלי-פלסטיני. דרשנו לחדשו, וכן לשלב בו את נושא חוות שבעא והסוגיה הלבנונית", אמר אבו מאזן. "השליח האמריקני מיטשל שוחח על הנושאים הללו במהלך ביקוריו לאחרונה בדמשק ובביירות. "אני מקווה שיחודש המשא ומתן בין ישראל לסוריה - בתיווך טורקי".

מאמצים לשכנע את הפלסטינים להמשיך השיחות

הלילה: תום מועד ההקפאה (רויטרס)
יו"ר הרשות מתח עוד ביקורת מרומזת על אירן בראיון, כשאמר שבגלל קשריה עם חמאס, טהרן מתערבת בסוגיה הפלסטינית. "אין לה זכות לעשות זאת", אמר אבו מאזן.

הלילה נועדו בניו יורק אבו מאזן והשליח האמריקני לאזור ג'ורג' מיטשל, ובהמשך ייפגש אבו מאזן עם נשיא צרפת סרקוזי. לצד המאמצים לשכנע את ישראל להמשיך בהקפאת הבנייה, לוחצים האמריקנים והאירופים על הפלסטינים שלא להפסיק את השיחות בכל מקרה. למרות המאמצים המשותפים, טרם נמצאה נוסחה לפתרון המשבר, והמגעים יימשכו ככל הנראה עד לרגע האחרון.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק