נתניהו מתעקש: ההקפאה תיפסק ביום ראשון

ראש הממשלה בנימין נתניהו בחר שלא התייחס הערב ישירות לקריאתו של נשיא ארה"ב מעל בימת האו"ם להאריך את הקפאת הבנייה בשטחים, אולם מקורביו הבהירו כי אין שינוי בעמדתו - וכי צו ההקפאה יסתיים ביום ראשון. מסתמן: עדיין לא הושגו הסכמות בשיחות בין ישראל לפלסטינים. מובארק: לעשות הכל להצלחת המשא ומתן

שלושה ימים בלבד נותרו לתום מועד ההקפאה עליו הכריזה הממשלה, והלחץ על ישראל להאריך אותה גובר והולך. עם זאת, בישראל מדגישים הערב לא חל שינוי בעמדתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והקפאת הבנייה בהתנחלויות תסתיים כמתוכנן ביום ראשון הקרוב.

נתניהו בחר שלא התייחס הערב ישירות לפנייתו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה להאריך את תקופת ההקפאה, אולם מקורביו הבהירו כי צו ההקפאה יסתיים ביום ראשון. לא הסכימו 17 שנה, יכולה להימשך אי ההסכמה גם בלי לפוצץ את השיחות", אמר ראש הממשלה לפני החג.

מובארק בעקבות אובמה: "להמשיך את ההקפאה"

ההתבטאויות האחרונות מעידות על כך שבשיחות, שמתקיימות בניו יורק בין ראשי צוותי המשא ומתן והאמריקנים, לא הושגו הסכמות, ואין כרגע הבנות בנוגע למשבר ההקפאה.

במקביל לקריאתו של הנשיא אובמה, פונה היום גם נשיא מצרים חוסני מובארק בקריאה דומה - שלא לחדש את הבנייה בהתנחלויות ביום ראשון. "יש להשקיע את כל המאמצים על מנת להמשיך את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ולהביא להצלחתן", אמר מובארק במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני. "אני שב וקורא לישראל להאריך את תקופת ההקפאה בבניה בהתנחלויות, שצפויה להסתיים בעוד מספר ימים".

בתום פגישתם, הדגיש ברלוסקוני כי יפנה למדינות האיחוד האירופי וידרוש מהן ללחוץ על ישראל להאריך את תקופת ההקפאה. צריך לשכנע את ראש הממשלה נתניהו להאריך את התקופה", אמר ראש ממשלת איטליה לעיתונאים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק