במפתיע: נשיא טורקיה ביטל את הפגישה עם פרס

עוד איתות מטורקיה? הנשיא עבדאללה גול אמור היה להיפגש עם עמיתו הישראלי שמעון פרס במהלך וועידת האו"ם השבוע בניו יורק. אלא שהיום מדווחת סוכנות הידיעות הטורקית כי הפגישה שתוכננה בוטלה. הסיבה, לטענת הטורקים: "לוח זמנים עמוס לא מאפשר את הפגישה"

הסלמה נוספת ביחסי טורקיה - ישראל: הנשיא הטורקי עבדאללה גול לא ייפגש עם הנשיא פרס "בגלל לוח זמנים צפוף", לטענתו.

בסוף השבוע פורסם בטורקיה כי הנשיא גול מתכנן פגישה עםהנשיא פרס בשולי ועידת עצרת האו"ם. על פי הדיווחים בטורקיה, גול ציפה שפרס יתנצל בפגישה הזו על אירועי המשט, על הרג האזרחים הטורקים וכי ישראל תתחייב לשלם פיצויים למשפחות הטורקים שנהרגו באירועי המרמרה.

גול כינס הלילה מסיבת עיתונאים בניו יורק לקראת הפגישות שייערכו היום בבניין האו"ם. הנשיא הטורקי אמר כי הכינוס ה-65 של המועצה הכללית של האו"ם חשובה מאוד לטורקיה, מפני שהמדינה עומדת לכהן כיו"ר התורנית של מועצת הביטחון של האו"ם. 

גול הוסיף כי יחד עם שר החוץ הטורקי, אחמט דאוטוגלו, והמשנה לראש הממשלה, עלי באבצ'אן, הוא יקיים פגישות עם ראשי מדינות ומשלחות רבות מהעולם כולו - אולם לנשיא מדינת ישראל, לא נותר, על פי דבריו של גול, מקום בפגישות הללו. לא ברור אם הפגישה תתקיים בהמשך השבוע.

גול התייחס עוד במסיבת העיתונאים ל"וועידת המילניום" שמזכ"ל האו"ם יזם, ועידה בה ישתתפו יותר ממאה מנהיגים מרחבי העולם, ושנועדה להלחם ברעב ובעוני ברחבי כדור הארץ. בסיומה של הוועידה הזו, ייפתח הכינוס העולמי החד שנתי של עצרת האו"ם, אז המנהיגים ידונו בנושאים לאומיים וסכסוכים מקומיים.