שגריר בריטניה היהודי לנועם שליט: חש בכאבכם

מת'יו גולד, שגריר בריטניה החדש שנחת בארץ רק לפני כמה ימים, הגיע היום לביקור הזדהות במאהל המחאה של משפחת שליט מול בית רה"מ. "נושא גלעד שליט מעציב אותי מאד, כשגריר, כיהודי, כבן אדם", אמר גולד לנועם שליט, "נמשיך לדרוש את שחרורו המידי". השגריר סיים את דבריו בעברית ואיחל לנועם ואביבה שליט גמר חתימה טובה

רק לפני כמה ימים הוא נחת בישראל, וכבר הוא מגיע לחזק: השגריר החדש של בריטניה בישראל, היהודי מת'יו גולד, הגיע בצהריים יחד עם רעייתו לביקור מיוחד במאהל המחאה של משפחת שליט מול מעון ראש הממשלה בירושלים.

"ראש הממשלה קמרון ביקש ממני לבוא ולבקר בהקדם האפשרי את נועם ואביבה שליט", אמר השגריר גולד, "ולהעביר ממנו מסר אישי של תמיכה ולהבטיח שבריטניה תמשיך להעלות את המקרה של גלעד באופן פומבי ולדרוש את שחרורו המיידי ומילוי כל זכויותיו. זו שערוריה שלא נותנים לצלב האדום לבקר אותו בשבי".

"זה מעציב אותי כשגריר, כיהודי, כבן אדם"
 
השגריר הוסיף כי "נושא גלעד שליט מעציב אותי מאד, כשגריר, כיהודי, כבן אדם. אני חש את הכאב של המשפחה ואת היתמות של חייל שנמצא בשבי באופן לא חוקי כבר 4 שנים ללא קשר עם משפחתו וללא ביקורים של הצלב האדום. ברמה האנושית אנו משתתפים בכאב של המשפחה ובתקווה הנואשת של נועם ואביבה שגלעד יחזור הביתה במהרה".

גולד סיים את דבריו בנימה אישית ואמר "אני מקווה שזה לא מוגזם לקוות שיום אחד נשב יחד עם גלעד לארוחת שבת ונדבר על זמנים טובים. אני מאחל לכולכם (בעברית) גמר חתימה טובה ושנה טובה".

נועם שליט הודה לשגריר במילים חמות על הביקור, ואמר כי "אנחנו מבקשים שממשלתכם והאיחוד האירופי יקראו לשחרורו המידי של גלעד במסגרת עסקת חילופי שבויים".