הרב עובדיה חוזר בו: שאבו מאזן יאריך שנים

בעקבות יוזמה של הנשיא פרס והשרים ישי ואטיאס שלח הרב עובדיה יוסף מכתב לנשיא המצרי. המנהיג הרוחני של ש"ס הביע תמיכה בתהליך השלום ולא שכח לצרף הבהרה לגבי דבריו שעוררו סערה ציבורית. אחרי שייחל למותו של אבו מאזן, כתב עובדיה למנהיגי ערב: "יהא רצון שתאריכו ימים"

הרב עובדיה יוסף מביע תמיכה מפתיעה בתהליך השלום. במכתב לנשיא מצרים חוסני מובארק, שהועבר הערב על ידי הנשיא שמעון פרס, מבקש המנהיג הרוחני של ש"ס לחזק את ידי מנהיגי מדינות ערב ומצרף גם הבהרה לדבריו שעוררו סערה בנוגע לאבו-מאזן והפלסטינים.

"ידועה עמדתי הברורה במהלך עשרות השנים האחרונות על חשיבות השלום תוך שמירת בטחונו של עם ישראל", כתב עובדיה. "אנו מייחלים לשלום בר קיימא עם כל שכינינו ומודים לכבוד הנשיא על מעורבותו האישית".

מאחורי היוזמה עומדים מלבד הנשיא פרס השרים אלי ישי ואריאל אטיאס, שביקשו לצמצם את הנזק בעקבות הביקורת שספג הרב אחרי שייחל למותו של יו"ר הרשות הפלסטינית.

עוד הוסיף הרב: "הנני מחזק את ידכם ומברך את כלל המנהיגים והעמים המצרים, הירדנים והפלסטינים השותפים והרוצים בתהליך חשוב זה. יהא רצון שתאריכו ימים ושנים ושתצליחו בפועלכם למען השלום, וייכון השלום באזורינו".

הסערה הציבורית החלה בעקבות דרשתו השבועית של הרב ובה ייחס את ברכת "שייתמו אויבינו ושונאינו"  ליו"ר הרשות הפלסטינית ועמו: "אבו-מאזן וכל הרשעים האלה, שיאבדו מן העולם. יכה בהם הקדוש ברוך הוא מכת דבר, בהם ובפלסטינים האלה, רשעים צוררי ישראל", אמר.