בתום הפגישה המסכמת: קלינטון ואבו מאזן מרוצים מהשיחות

מנהיגי ארה"ב והרשות הפלסטינית מברכים על הדרך שנעשתה עד עתה במסגרת סבב השיחות הישירות. אך למרות דיווחים על התקדמות במגעים מדגישים הצדדים כי סוגיה אחת עדיין עומדת בלב המחלוקת - הקפאת הבנייה בהתנחלויות.קלינטון אמרה בסיכום דבריה: "אנו נחושים לעבוד למען הסכם שלום"

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון נפגשה היום ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. בתום שלושה ימי משא ומתן בין ישראל לפלסטינים הצדדים מביעים אופטימיות ומברכים על הדרך שנעשתה עד עתה.

על פי גורמים המקורבים למשא ומתן, הושגה התקדמות במהלך השיחות הישירות בין הצדדים ונבנה בסיס להמשכן. אך נושא אחד עדיין מצוי במחלוקת - הקפאת ההתיישבות בשטחים, לאחר שלא הושגה הסכמה בסוגיה הבוערת.

יו"ר הרשות טוען מצידו כי הוא אינו מוכן להמשך הבניה, גם לא אחרי ה-26 לחודש ספטמבר, יום פקיעת תוקפה של ההקפאה הנוכחית, אך נמנע מלפוצץ את המשא ומתן: "אני יודע שהזמן והנסיבות לא פשוטות, אבל אנו מפעילים מאמצים רבים להשגת השלום, אין דרך אחרת להגיע לשלום מלבד השיחות"

הליגה הערבית: היוזמה הערבית, עדיין רלוונטית

מזכירת המדינה האמריקנית אמרה במהלך הפגישה שהיא מברכת על הצעדים שעשו המנהיגים והדגישה באוזניו של הנשיא הפלסטני ואנשי התקשורת: "ארצות הברית וכל אנשיו של הנשיא אובמה מאוד מחויבים ונחושים לעבוד למען הסכם שלום בעזרת שיחות ישירות שיובילו למדינה פלסטינית עצמאית". לינטון יצאה בסופה של הפגישה היא יצאה לביקור מדיני בירדן.

במקביל לפגישה שנערכה ברמאללה, מזכיר הליגה הערבית עמר מוסא, קרא לפלסטינים להתאחד לכבוד המגעים לשלום. הליגה הערבית חזרה והדגישה שההצעה שלה לשלום עדיין רלוונטית, והמדינות הערביות קוראות לשלום בתמורה לנסיגה של ישראל מהשטחים שכבשה ב 1967, הכוללת את רמת הגולן.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק