דיווח: "נתניהו הציע לאסד הסכם תוך שנה"

ראש הממשלה העביר לנשיא סוריה מסר לפיו ניתן להגיע להסכם מסגרת תוך שנה אחת - כך מדווח היום עיתון כוויתי. על פי הדיווח, יוחזר הגולן לסורים באופן הדרגתי, תוך 15 שנה. "מדובר במתווה הדומה למתווה השיחות המתנהל בימים אלה בין ישראל לפלסטינים", לפי הדיווח, "בחודשים הקרובים יהיו התפתחויות חשובות בנושא"

פועל גם במסלול הסורי במקביל? ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר בימים האחרונים מסר לנשיא סוריה בשאר אסד, לפיו ניתן להגיע ל"הסכם מסגרת" בתוך שנה אחת - כך מדווח היום העיתון "אל-ג'רידה" היוצא לאור בכווית.

על פי הדיווח, מפי "גורמים מדיניים יודעי דבר", מציע נתניהו להשיב את הגולן בתהליך הדרגתי שיימשך בין עשר ל-15 שנים. "מדובר במתווה הדומה למתווה השיחות המתנהל בימים אלה בין ישראל לפלסטינים", אמרו המקורות לעיתון. "בחודשים הקרובים נהיה עדין להתפתחויות חשובות בנושא".

"מיטשל ידון באפשרות לחדש השיחות"

אתמול רמז נשיא סוריה במהלך פגישתו עם שליחו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, כי יש לשוב לשיחות עקיפות עם ישראל - אך הדגיש כי יש לעשות זאת באמצעות טורקיה כמתווכת.

במקביל, צפוי להגיע השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל לדמשק במהלך השבוע, ולדון עם הבכירים הסורים גם בחידוש השיחות בין ירושלים לדמשק - כך על פי הדיווח בעיתון. אמש דיווח העיתון "אל-ווטן" מפי גורמים צרפתיים כי ביקורו של השליח הצרפתי אמש בדמשק, נועד לבחון בין השאר כיצד צרפת יכולה לסייע בהנעת תהליך השלום במסלול הישראלי-סורי.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק