משפחת שליט מנסה לגייס את מרטין שלאף

לאחר יותר מארבע שנים בהן גלעד בשבי החמאס בעזה, מנסים הוריו, אביבה ונועם לפנות אל איש העסקים האוסטרי מרטין שלאף כדי שינסה לנצל את קשריו בעולם הערבי ויפעל למען שחרורו. נתניהו, אליו הועברה ההצעה, כבר הבטיח לשקול את העניין.

האם שלאף יתגייס למען שליט? (חדשות 2)

המגעים לשחרור גלעד שליט עדיין תקועים במקום, ובלית ברירה מנסים הוריו לפעול בכוחות עצמם כדי להניע אותם מחדש. ל"מעריב" נמסר כי בפגישתם עם ראש הממשלה נתניהו ערב חג ראש השנה, הועלתה הצעה לפיה נתניהו יעשה פנייה לאיש העסקים והמיליארדר האוסטרי מרטין שלאף כדי שזה ינצל את קשריו בעולם הערבי ויפעל למען שחרור בנם. נתניהו הבטיח להורים לחשוב על הרעיון.

על פי פרסומים, שהגיעו בוודאי גם לאביבה ולנועם, לשלאף ישנם קשרים כאלו או אחרים עם חלאד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס. שלאף מוכר בישראל גם בזכות קשריו הענפים בעולם ובזכות קשריו הטובים עם ראשי המדינה. שלאף פעל "מאחורי הקלעים" בנושא של רפרם חדד היהודי שהוחזק בלוב במשך 5 חודשים והביא לשחרורו.

נועם שליט, אביו של גלעד, נפגש עם חדד עם נחיתתו בארץ ושמע ממנו על הדרכים שהובילו ליציאתו מלוב, מה שאולי העלה אצל הזוג שליט את הרעיון לפנות לשלאף. משפחתו של החייל השבוי מקווה כי המיליארדר האוסטרי יביא לאיזו שהיא התגמשות בתנאים שמציב חמאס ויביא לשחרורו של גלעד לאחר יותר מארבע שנים בשבי.

קשר של הון-שלטון

שמו של מרטין שלאף הוזכר בשבוע האחרון דווקא בהקשרים שליליים עם פרסום תחקיר עיתון "הארץ" שחשף כי שלאף נתן מיליוני שקלים למשפחת שרון וכן לפוליטיקאים בכירים נוספים כמו: ליברמן, דרעי, ואולמרט בניגוד לחוק, במה שזכה למינוח: קשר של הון-שלטון. בשנים האחרונות נמנע איש העסקים האוסטרי לבקר בישראל ככל הנראה בשל היותו מבוקש לחקירה בנושאים אלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק