בשאר אסד לאבו מאזן: תומך בך בשיחות הישירות

חושש מהמערב? נשיא סוריה שוחח עם יו"ר הרשות הפלסטינית והביע תמיכה ב"עמדה הפלסטינית בשיחות עם ישראל", ע"פ סוכנות הידיעות הפלסטינית. אבו מאזן עדכן את אסד בפרטי השיחות ושוחח גם עם השליח האמריקני מיטשל

אסד ואבו מאזן. תמיכה סורית בשיחות (רויטרס)

תמיכה ממקום לא צפוי: נשיא סוריה בשאר אסד שוחח הלילה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן והביע בו ובעם הפלסטיני תמיכה בניהול השיחות עם ישראל. בדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית נטען כי "אבו מאזן הודה לנשיא הסורי על תמיכתה של סוריה בעמדה הפלסטינית בתקופה החשובה הזו בהיסטוריה של העם הפלסטיני".

השניים שוחחו לרגל תחילת חג "עיד אל-פיטר", אותו מציינים בעולם המוסלמי עם תום חודש הרמדאן. אבו מאזן ואסד בירכו אחד את השני לכבוד החג, ויו"ר הרשות הפלסטינית עדכן את הנשיא הסורי על התנהלות השיחות עם ישראל. "השניים התעדכנו בהתפתחויות באזור", נמסר עוד מסוכנות הידיעות הפלסטינית.

המערב לאסד: אל תתערב בשיחות

אבו מאזן שוחח הלילה גם עם השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל. השניים דנו בפגישה המשולשת הצפויה השבוע, בין ראש הממשלה נתניהו, אבו מאזן ומזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, במצרים, לשם המשך השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים.

בסוף חודש אוגוסט דיווח העיתון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי", כי במערב העבירו מסר תקיף לממשל בסוריה בדרישה מבשאר אסד שלא להתערב בשיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים. דיפלומטים במערב אמרו לעיתון כי "לאסד הובהר שעליו לשמור על ניטרליות על רקע חידוש השיחות".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק