קלינטון: ייתכן שזה סיכוי אחרון לשלום

שרת החוץ האמריקנית נאמה הערב ואמרה, כי ייתכן שזהו הסיכוי האחרון לעשות שלום בין הפלסטינים לישראל. למרות זאת היא שומרת על אופטימיות ומעבירה ביקורת על ה"פסימיסטים", כלשונה, שטוענים כי השיחות נידונו לכישלון ידוע מראש

קלינטון. שומרת על אופטימיות. ארכיון (AP)

שרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון אומרת הערב, כי היא אופטימית באשר לסיכויי הצלחת שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. בנאום שנשאה הערב אמרה, כי היא מאמינה שהפסימיסטים, כלשונה, שוגים כשהם חושבים שהשיחות נידונו לכישלון.

לדברי קלינטון, אם הצדדים יתגברו על המכשולים, שלום הוא בר-השגה, אמרה ורמזה להקפאת ההתנחלויות שאמורה להסתיים ב-26 בספטמבר. הפלסטינים כבר איימו לסגת מהמשא ומתן אם ישראל תחדש את הבנייה בשטחים.

""שני הצדדים ושני המנהיגים כירים בכך שייתכן שלא תהיה עוד הזדמנות להשיג שלום", אמרה קלינטון.  לדבריה, "אתה מסתכל היכן שישראל נמצאת והאיומים הדמוגרפיים העומדים בפניה, הטכנולוגיה, האידאולוגיה והרעיון להשיג שלום עם הרשות הפלסטינית שמחוייבת לעתיד הכלכלי של העם וזה נראה הגיוני שזה יעבוד".

נתניהו: מאמין שהסדר ייתכן תוך שנה

שלשום אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מאמין שניתן להגיע להסדר שלום עם הפלסטינים בתוך שנה. נתניהו נפגש עם חברי הקונגרס מטעם המפלגה הדמוקרטית ראס הולד, דבי וסרמן וסטיבן ישראל, ודן איתם בהתפתחויות באזור. נתניהו אמר לחברי הקונגרס את הדברים על רקע הדיווחים על משבר זמני במגעים בין הצדדים.

בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה אמר נתניהו שיש עוד נושאים רבים שיש להגיע לגביהם להסכמה, אך הדרך היחידה להגיע להסדר היא במשא ומתן ישיר ורציף, ללא הפסקות ועיכובים. "אני מקווה שיושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לא ינטוש את דרך השלום", הוסיף נתניהו בפגישה.