אבו-מאזן בדרישה לישראל וארה"ב: "אל תלחצו עליי"

ראש הרשות אומנם מנהל משא ומתן עם ישראל, אך ממשיך בהצהרותיו הפסימיות. "לחץ שיופעל עלי לעשות ויתורים בסוגיות הגבולות, הפליטים וסוגיות מהותיות אחרות, משמעותו שאוותר על כיסאי" מזהיר אבו-מאזן ומאיים לבל תתחדש הבנייה הישראלית בשטחים

מתחרט ומאיים: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן פנה בדרישה שלא ללחוץ על הפלסטינים לוותר בנושא סוגיות הליבה בשיחות הישירות, שכן כל דרישה שכזו תביא להתפטרותו מהתפקיד. "לחץ שיופעל עלי לעשות ויתורים בסוגיות הגבולות, הפליטים וסוגיות מהותיות אחרות - משמעותו שאוותר על כסאי. לא אשאר כדי לוותר - ולו על עקרון אחד מעקרונותיו של העם הפלסטיני", אמר נשיא הרשות בראיון שהתפרסם הבוקר בעיתון "א-ראי" היוצא לאור בכווית.

יו"ר הרשות איים גם לנטוש את השיחות הישירות אם תיפסק הקפאת הבנייה בהתנחלויות. "השיחות הישירות ייערכו במשך חודש אחד. אם ישראל תפסיק את הבנייה בהתנחלויות - נמשיך בהן, ואם לא - ננטוש את השיחות", אמר.

בראשית השבוע התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להשקת השיחות הישירות בשבוע שעבר עם הפלסטינים. "אני מוכן להשיג פשרה היסטורית עם שכנינו הפלסטינים - ובלבד זו שתשמור על האינטרסים של ישראל, ובראשם הביטחון", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

אבו-מאזן: "האינתיפאדה האחרונה הרסה אותנו"

אבו-מאזן לא חסך שבטו גם מהתנהלות קודמיו ואמר כי "אינתיפאדת אל-אקצה הרסה אותנו, ואת כל מה שבנינו". בראיון שנערך במטוס של המשלחת הפלסטינית בחזרה מוושינגטון הוסיף הנשיא הפלסטיני שלא יסכים להשאיר את עזה לחמאס וגם לא את הגדה המערבית. "כולם יודעים מה היו הנסיבות שגרמו להפיכה ברצועת עזה".

אין זו הפעם הראשונה בה מותח יו"ר הרשות הפלסטינית ביקורת על התנהלות האינתיפאדה. בשנים האחרונות ביקר אבו-מאזן במספר ראיונות את "הדרך האלימה", לדבריו, בה ניסו הפלסטינים להשיג את מבוקשם.

אודי סגל בטור מיוחד לרגל פתיחת שיחות השלום

רה"מ: אפשר להגיע להסכם תוך שנה

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק