נתניהו: "מוכן לפשרה היסטורית עם שכנינו הפלסטינים"

ראש הממשלה התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה להשקת השיחות הישירות בוושינגטון. "נצטרך לחשוב בצורה מקורית, מחוץ לקופסה - אני מאמין שהדבר אפשרי", אמר לשרים. בעניין ההסכם הדגיש: "נשמור על האינטרסים של ישראל - ובראשם הביטחון"

"אני מוכן להשיג פשרה היסטורית עם שכנינו הפלסטינים - ובלבד זו שתשמור על האינטרסים של ישראל, ובראשם הביטחון", כך אומר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, ובהתייחסו לראשונה להשקת השיחות הישירות בוושינגטון בסוף השבוע שעבר.

נתניהו שב ארצה לפני כניסת השבת, והבוקר פתח את ישיבת הממשלה בהתייחסו לפתיחת השיחות. "הפעם, כדי להצליח, נצטרך ללמוד מהלקחים של 17 שנות ניסיון במשא ומתן", אמר ראש הממשלה. "נצטרך לחשוב בצורה מקורית - מה שנקרא 'לחשוב מחוץ לקופסא'. כדי להגיע לפתרונות מעשיים נצטרך לחשוב, ואני מאמין שהדבר אפשרי".

שביעות רצון במשלחת הפלסטינית

בסוף השבוע דווח כי בצוות המשא ומתן הפלסטיני לשיחות שררה שביעות רצון מפתיחת השיחות בוושינגטון. העיתון הלונדוני "אל-חייאת" דיווח כי האווירה במשלחת הפלסטינית השתנתה בעקבות הפגישה החיובית בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

הבוקר הכחיש יו"ר צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, כי טען שנתניהו מנסה לעשות סחבת במשא ומתן ולא לקבל החלטות בתקופת הזמן הנוכחית. את הדברים אמר לעיתון הירדני "א-דוסתור", אך הבוקר טען כי דבריו בנושא הוצאו מהקשרם ולא הובנו.

אודי סגל בטור מיוחד לרגל פתיחת שיחות השלום

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק