נתניהו קיבל ברכת הדרך מאביו - והמריא לוושינגטון

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר לוושינגטון. טרם צאתו ביקר נתניהו את הנשיא פרס ושוחח עימו. בנוסף, ביקר את אביו הפרופ' בן-ציון נתניהו וקיבל ממנו את ברכת הדרך למסעו

נתניהו. ברכה מאבא (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר לוושינגטון. טרם צאתו ביקר נתניהו את נשיא המדינה שמעון פרס ושוחח עימו.

לא רק את הנשיא ביקר ראש הממשלה לפני יציאתו להשקה המחודשת של השיחות הישירות עם הפלסטינים. נתניהו ביקר גם את אביו הפרופ' בן-ציון נתניהו כדי לקבל ממנו את ברכת הדרך למסעו.

שר הביטחון נפגש בחשאי מלך ירדן

דובר הבית הלבן בוושינגטון כבר מנמיך ציפיות לקראת חידוש השיחות הישירות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. ובתוך כך, מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות", כי שר הביטחון נפגש שלשום בחשאי עם מלך ירדן.

"כל צד היה צריך לנקוט צעדים כדי להביא אותנו למסקנה שהוא רציני. זה לא אומר שיהיה קל. זה נוסה בעבר כמה פעמים במשך שלושה עשורים", אמר דובר הבית הלבן רוברט גיבס. הוא הוסיף כי מוקדם לקבוע מה יהיה בתום תקופת הקפאת הבניה בהנתחלויות.

מהצד הישראלי, יש עדיין מי שמנסה להכין את הקרקע לשיחות. אהוד ברק נפגש שלשום בלילה עם מלך ירדן עבדאללה בבית פרטי בירדן כדי לדון בפרטי המשא ומתן. "יש להיכנס בשיחות בצורה רצינית וכנה ולתת פיתרון מהיר ככל האפשר לסוגיות הליבה ופתרון שתי המדינות לשני העמים", אמר עבדאללה לברק.

"סיום הסכסוך בין ישראל לפלסטינים הוא הערובה האמיתית לרגיעה אזורית. זהו אינטרס לאומי אסטרטגי ולכן על כולם לתרום להצלחת המגעים", הוסיף המלך הירדני. הפגישה התנהלה באווירה טובה וברק אף הדגיש את התפקיד המרכזי של ירדן בהשגת רגיעה באזור.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק