ארה"ב מנמיכה ציפיות: לא יהיה קל

לקראת חידוש השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים מתחילים להישמע קולות ספקניים מוושינגטון. דובר הבית הלבן מזכיר שבמשך שלושה עשורים לא הושג הרבה, וממשיך לקוות שהצדדים יהיו רצינים. בינתיים נפגש שר הביטחון ברק עם מלך ירדן בניסיון לרתום גם אותו להצלחת המגעים בין ישראל לפלסטינים

מנמיכים ציפיות? (חדשות 2)

יש פרטנר? דובר הבית הלבן בוושינגטון כבר מנמיך ציפיות לקראת חידוש השיחות הישירות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. ובתוך כך, מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות", כי שר הביטחון נפגש שלשלום בחשאי עם מלך ירדן.

"כל צד היה צריך לנקוט צעדים כדי להביא אותנו למסקנה שהוא רציני. זה לא אומר שיהיה קל. זה נוסה בעבר כמה פעמים במשך שלושה עשורים", אמר דובר הבית הלבן רוברט גיבס. הוא הוסיף כי מוקדם לקבוע מה יהיה בתום תקופת הקפאת הבניה בהנתחלויות.

מהצד הישראלי, יש עדיין מי שמנסה להכין את הקרקע לשיחות. אהוד ברק נפגש שלשום בלילה עם מלך ירדן עבדאללה בבית פרטי בירדן כדי לדון בפרטי המשא ומתן. "יש להיכנס בשיחות בצורה רצינית וכנה ולתת פיתרון מהיר ככל האפשר לסוגיות הליבה ופתרון שתי המדינות לשני העמים", אמר עבדאללה לברק.

"סיום הסכסוך בין ישראל לפלסטינים הוא הערובה האמיתית לרגיעה אזורית. זהו אינטרס לאומי אסטרטגי ולכן על כולם לתרום להצלחת המגעים", הוסיף המלך הירדני. הפגישה התנהלה באווירה טובה וברק אף הדגיש את התפקיד המרכזי של ירדן בהשגת רגיעה באזור.