זועבי לאו"ם: העמידו את רה"מ לדין

ח"כ זועבי לא עוצרת: היום היא תעיד בפני ועדה של האו"ם בירדן ותקרא בריש גלי להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין מעשיו באירועי המשט. בדבריה צפויים לתמוך בכירי ערבים נוספים שיעידו בפני הועדה. בקואליציה כבר מגיבים וטוענים: "היא חצתה קו אדום, יש לשלול את אזרחותה"

זועבי: העמידו את רה"מ לדין בינלאומי (חדשות 2)

חברת הכנסת חנין זועבי צפויה להעיד היום בפני ועדת החקירה של האו"ם ולדרוש ממנה שתחקור גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו ותעמיד אותו לדין בבית המשפט הבינלאומי בהאג בגין "פשעי המלחמה", שביצע, לטענתה, באירועי המשט.

ועדת החקירה מטעם מועצת זכויות האדם של האו"ם תתכנס בירדן. יחד עם ח"כ זועבי יצאו בכירים ערבים נוספים שהשתתפו במשט כדי להעיד. "אבקש מהוועדה לחקור את ראש הממשלה, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכזי", מצהירה ח"כ זועבי בהודעה מטעמה. "כמו כן אמליץ על העמדתם לדין בבית דין בינלאומי", הוסיפה.

אך היא לא מסתפקת בזאת. חניין זועבי אף דורשת מהוועדה לחקור את חיילי צה"ל שהשתלטו על המרמרה, ולאפשר לראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית השייח' ראאד סלאח שעצור בישראל להעיד בפני הוועדה. "יש להרחיב את סמכויות הועדה ולאפשר לה לחקור גם את עבירות ישראל על החוקים הבינלאומיים בהטלת המצור על עזה", היא דורשת עוד.

דבריה של ח"כ זועבי מעוררים כצפוי סערה במערכת הפוליטית. "דבריה מוכיחים שהכנסת צדקה כשהחליטה לשלול את זכויותיה של זועבי", אמר יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין. "אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לסיים את עבודתו כדי שיהיה ניתן לשלול את אזרחותה של זועבי.