המשא ומתן הישיר יחודש בספטמבר

ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ייפגשו בתחילת חודש ספטמבר לחידוש המשא ומתן הישיר, כך הצהירה היום מזכירת המדינה האמריקנית. קלינטון הודיעה כי השניים יוועדו עם אובמה לפני פתיחת השיחות. הוא הוסיפה כי היא מאמינה שהתהליך יושלם תוך שנה

השיחות יושלמו תוך שנה? קלינטון, ארכיון (חדשות 2)

בהצהרה שמסרה היום מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון, הכריזה כי ישראל והפלסטינים צפויים את המשא ומתן הישיר. הפגישה הראשונה בסדרת המגעים תחל לדבריה ב-2 בספטמבר.

קלינטון סיפרה בהודעתה כי ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן יקיימו ארוחת ערב עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, יום לפני חידוש השיחות.

בדבריה הוסיפה קלינטון כי היא מאמינה שניתן לסיים את השיחות בין המדינות וליישם את ההסכם שיתגבש תוך שנה בלבד. היא הוסיפה שלמרות שצפויים קשיים בתהליך היא מצפה לתמיכה מהקהילה הבינלאומית להשלמת המשא ומתן.

נתניהו: אתגר קשה אבל אפשרי

בתגובה לדבריה של קלינטון מסר ראש הממשלה נתניהו כי הוא מברך על בקשת ארצות הברית להתחיל בשיחות ישירות ללא תנאים מוקדמים. ראש הממשלה הדגיש כי הוא קורא כבר שנה וחצי להתחלת השיחות הישירות ושהוא מביע סיפוק על ההבהרה האמריקנית.

נתניהו הוסיף כי השיחות יתקיימו ללא תנאים מוקדמים והוסיף שישראל רוצה שיחות רציניות ומקיפות . "השגת הסכם שלום הוא אתגר קשה אבל אפשרי. אנחנו באים לשיחות מתוך רצון אמיתי להגיע להסכם שלום בין שני העמים תוך שמירה על האינטרסים הלאומיים של ישראל, ובראשם הביטחון", אמר נתניהו.