בכיר ברשות: השיחות הישירות בפתח

על פי הפרסומים בעיתון "א-שארק אל אווסט" היוצא לאור בלונדון, ביום שני הקרוב צפויים הפלסטינים להחליט אם לחזור לשולחן המשא ומתן עם ישראל ולחדש את המגעים הישירים, כך פורסם הבוקר בקול ישראל. המקור לדברים: חבר הוועד המרכזי של הפת"ח עזאם אל אחמד, שנלווה לביקורו של יו"ר הרשות אבו מאזן בקטאר

חוזרים לשולחן המשא ומתן? אבו מאזן (חדשות 2)

האם השיחות הישירות בין ישראל לבין הפלסטינים עומדות להיפתח? כך לפחות טוען בקטאר חבר הוועד המרכזי של פתח עזאם אל אחמד, כפי שפורסם הבוקר בקול ישראל.

לטענת אל אחמד, שמלווה את נשיא הרשות אבו מאזן בביקורו במדינה, צפויים ברשות הפלסטינים להחליט עד יום שני הקרוב אם לפתוח בשיחות הישירות עם ישראל או להמשיך במגעים העקיפים למשך תקופה נוספת.

עם זאת, עיתון "א-שרק אל אווסט" היוצא לאור בלונדון מדווח כי פתיחת השיחות היא רק עניין של זמן והחלטה בנושא כבר התקבלה. עוד נכתב כי בתקופה האחרונה מופעל מכבש לחצים אמריקנים על אבו מאזן לחדש את המשא ומתן עם ישראל, אך האחרון לא זוכה לתמיכה מצד העולם הערבי שמותיר אותו בודד במערכה.

אתמול פורסם כי מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון פתחה בסבב שיחות בניסיון להניע את חידוש השיחות בין הצדדים. על פי הפרסומים בסוכנויות הידיעות, שוחחה קלינטון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על המחלוקות המעכבות את פתיחות המשא ומתן.

מזכירת המדינה שוחחה בנוסף עם שרי החוץ של מצריים וירדן ובהודעה שכתב דובר משרדה בחשבון הטוויטר שלו נכתב כי "קלינטון המשיכה אתמול במאמץ האמריקני לשלום במזרח התיכון".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"נתניהו יציע: נסיגה מ-90% מהגדה"