טורקיה הודיעה: נקים ועדה עצמאית לבדיקת המשט

ארדואן לא מסתפק בטירקל, וגם לא בוועדת האו"ם: טורקיה הודיעה היום כי תקים ועדה פנימית ועצמאית לבדיקת אירועי המשט לעזה. היא תגיש את מסקנותיה לראש הממשלה, ותהיה מורכבת מנציגים במשרד החוץ, הפנים, המשפטים והתחבורה

לא מסתפקת בחקירת האו"ם ובוועדת טירקל: טורקיה החליטה להקים ועדת חקירה פנימית לבדיקת אירועי המשט לעזה - כך הודיע היום משרד החוץ הטורקי. חברי הוועדה ימונו ויפעלו תחת המנדט של ראש ממשלת טורקיה, רג'ב טאיפ ארדואן.

"הוועדה תחקור את ההתקפה והיחס עמם התמודדו הפעילים על הספינה", נמסר ממשרד החוץ הטורקי. "היא תגיש את דוח הממצאים שלה לראש הממשלה". על פי ההודעה, הדוח יוצג בסוף החודש בפני צוות הבדיקה של האו"ם, בו נוטלים חלק נציג ישראלי ונציג טורקי, שהוקם גם כן לבחינת המשט.

בעיתונות הטורקית דווח היום כי בוועדה יהיו חברים נציגים ממשרד החוץ, המשפטים, הפנים והתחבורה בטורקיה. בשלב זה עדיין לא ידוע האם מדובר בוועדה שהוקמה בתגובה לוועדת טירקל בישראל, ובלחץ האו"ם - כדי להציג עמדה טורקית רשמית בפני ועדת הבדיקה הבינלאומית.

טורקיה: לחקור חיילי צה"ל בפרשת המשט

השבוע קרא שר החוץ הטורקי אחמט דאוטולו לחקור גם חיילים ישראלים במסגרת עבודת ועדת הבדיקה של האו"ם. "אף אחד אחר לא יכול לקחת על עצמו את האחריות להרג אזרחים במים הבינלאומיים", אמר דאוטולו. "ישראל הרגה אזרחים במים הטריטוריאליים, והיא צריכה לקבל על עצמה את האחריות לכך בראש ובראשונה".

עם זאת, הודיע דאוטולו כי טורקיה תתמוך בצוות הבדיקה של האו"ם. "טורקיה בטוחה כי הוועדה של האו"ם יטילו את האחריות על מי שצריך בפרשה הזו", אמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

פעולת ההשתלטות על המרמרה - סיקור מיוחד:

IHH מאיים: המרמרה תחזור לעזה

המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"