רה"מ: "אל תבחנו את הנחישות שלנו"

רה"מ התייחס בנאום מיוחד לתקריות הירי בימים האחרונים וטוען: יש קשר בין השתיים. נתניהו הזהיר את חמאס וצבא לבנון שלא לבחון את מדיניותה של ישראל, ואמר: "הירי עלינו הוא פשע מלחמה"

יום אחרי התקרית החמורה בגבול לבנון, ראש הממשלה בנימין נתניהו מפרסם מסר פומבי שמזהיר את לבנון ומפנה אצבע מאשימה ברורה כלפי החמאס בנוגע לירי לעבר אילת אתמול.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

נתניהו ביקש באמצעות הנאום להעביר מסר לחמאס, צבא לבנון ולקהילה הבינלאומית. "הירי עלינו הוא פשע מלחמה. אני רוצה להבהיר לחמאס ולצבא לבנון שישראל רואה בהם אחראים לפרובוקציות הללו", אמר בנאומו. "אל תבחנו את המדיניות שלנו. ישראל מגיבה ותמשיך להגיב בתקיפות כלפי כל התקפה על אזרחיה", הזהיר נתניהו.

ישראל רואה בחומרה כל ניסיון לפגוע ביחסיה עם מצרים

ראש הממשלה התייחס למקרים האחרונים של ירי רקטות לעבר אילת. "טילי הגראד לעבר עזה נורו כביכול ממקור אנונימי, אך חקרנו והתברר מעבר לכל ספק שחוליה של הזרוע הצבאית של החמאס היא שאחראית לאירוע", אמר נתניהו בנאומו.

"השימוש במדינה שלישית כדי לירות על ישראל לא יועיל לחמאס. ישראל רואה בחומרה כל ניסיון לפגוע באזרחיה וביחסיה עם מצרים והיא תגיע לכל מי שיעז לעשות זאת", הוסיף ראש הממשלה.

בהתייחס לחילופי האש אתמול בבוקר אמר נתניהו: "צבא לבנון פעל בשטח מדינת ישראל. צה"ל הגיב במהירות ובנחרצות לפרובוקציה הלבונונית".

חילופי אש בגבול עם לבנון - הסיקור המלא

מה גרם לתחילת חילופי האש?

ההרוג הותיר ארבעה ילדים יתומים

החייל שנפצע קשה זכה בצל"ש בעבר

צפו: העמדה ממנה נורו חיילי צה"ל

"המארב הלבנוני היה מתוכנן"

יוניפי"ל השיג הסכמה להפסקת האש

"זה נשמע כמו קטיושות בתוך העיר

הרוג ופצוע קשה בתקרית הירי בלבנון

חילופי אש כבדים בגבול לבנון