צפו: תמונות ראשונות מסרט אנטי-ישראלי על המשט הטורקי

מערכה נוספת בפרשת המשט: בנובמבר ייצא לאקרנים הסרט הטורקי "עמק הזאבים: פלסטין", שיעסוק בתקרית האלימה על סיפון אניית המרמרה. תמונות ראשונות מהסרט האנטי-ישראלי פורסמו לאחרונה ברשת, ומהן עולה טון חריף וקיצוני. צפו בתמונות ראשונות מהסרט

משט ה"מרמרה" - הגרסה הטורקית: באתרי אינטרנט טורקיים ואתרי וידאו רבים משודרות בימים האחרונים תמונות ראשונות שהותירה לשחרר חברת ההפקה "פאנה פילם", השוקדת בימים אלו על צילומי הסרט החדש שעוסק בתקרית האלימה על הספינה הטורקית שהייתה בדרכה לעזה - "עמק הזאבים - פלסטין".

סצינות שלמות מהסרט עדיין לא הודלפו לרשת, אך תמונות סטילז מהסצינות מעידות ולו במעט על העיסוק הנרחב בהתנגדות האלימה על הספינה, על פעילות לוחמי השייטת וגם על המאבק לפניו ולאחריו. בנוסף, צפוי הסרט להמשיך ולעסוק בפעילות הישראלית נגד העם הפלסטיני. הסרט צפוי לצאת לאקרנים בנובמבר השנה.

אותה חברת הפקות שגרמה להידרדרות ביחסים

מדובר באותה חברת הפקה שצילמה את התכנית "עמק הזאבים" בשנה שעברה, שגרמה בין השאר להידרדרות ביחסי ישראל-טורקיה, שבמסגרתה תועדו חיילי צה"ל "טובחים" בפלסטינים במחסומים ביטחוניים.

על דבר ראשית צילומי הסרט פורסם לראשונה כבר לפני כשבועיים באתר האינטרנט של חדשות 2. "הסרט יתעד את תקיפתה של ישראל על משט החופש שנשא סיוע הומניטרי לעזה - תקיפה שגרמה למותם של תשעה טורקים", נמסר בהודעת חברת ההפקה הטורקית.

"הסרט ייעשה לזכרם של החללים הטורקים, שנפלו קורבן לתקיפה הישראלית", אמרו בהפקה הטורקית. "הוא יעסוק בתוקפנות הישראלית היומיומית ובהתנהגותה הברברית נגד הפלסטינים. זוהי המציאות הפלסטינית".

תעשיית הקולנוע הטורקית מתגייסת להסתה

סרט אחר, ששודר בחודשים האחרונים בערוץ הטלוויזיה הטורקי שפתח ראש הממשלה רג'ב טאיפ ארדואן, הציג כי ראשיתו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני עוד בימי המאה ה-19, ימיה הראשונים של הציוניות. הסרט ששודר בחודש שעבר וזכה לשם "המורשת".

הרצל הוצג כמי שמנסה לשחד את הסולטן העות'מני עבד אל-חמיד השני, בדרישה שימסור לו את פלסטין. בתמורה, הציע לו הרצל ש"היהודים יפסיקו את כל התעמולה שמופצת בעיתונים באירופה נגד הסולטאן ומדינתו". בסרט נטען כי ה"עיתונות באירופה נשלטת על ידי היהודים". הרצל בסרט אף מציע לסולטאן "לשכוח" את רצח הארמנים - בתמורה ל"רכישת" אדמות פלסטין.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק