עלייה בתמיכת האמריקנים בישראל

אם חשבתם שכל העולם שונא אותנו, אפשר להתנחם בנתון הבא: סקר של מכון "גאלופ" מראה כי התמיכה של האזרחים האמריקנים בישראל עומדת על 63% - אחוז אחד פחות מתמיכת השיא ב-1991. עם זאת, האמריקנים לא אופטימיים במיוחד בנוגע לסיכויים להסכם שלום בקרוב במזרח התיכון

התמיכה רק עולה. אובמה ונתניהו (חדשות 2)

אם לא באירופה, אז לפחות בארה"ב: סקר של מכון "גאלופ" האמריקני שנערך בחודש פברואר האחרון ופורסם היום מראה כי התמיכה של אזרחי ארצות הברית בישראל מרקיעה שחקים ונמצאת בעליה מתמדת. מדובר בתמיכה הכי גבוהה שנמדדה בארה"ב כלפי ישראל מאז שנת 1991.

מנתוני הסקר עולה כי 63% מהאמריקנים אומרים כי בעניין הקונפליקט במזרח התיכון הם תומכים בישראל, בעוד 15% בלבד תומכים בפלסטינים. כל שאר הנשאלים בסקר אמרו כי הם תומכים בשני הצדדים במידה שווה או לא מחזיקים בדעה בנושא.

הפעם הקודמת שהתמיכה בישראל מצד האמריקנים הייתה כל כך גבוהה הייתה רק ב-1991, סמוך לאחר מתקפת הסקאדים של מלחמת המפרץ הראשונה - אז עמדו אחוזי התמיכה על 64%.

לא מאמינים בשלום

הסקר שנערך בפברואר האחרון הוא חלק משורה של סקרים שעורך המכון מדי שנה לבדיקת העמדות שמחזיקים האמריקנים כלפי 20 מדינות בעולם, ביניהם גם ישראל והרשות הפלסטינית. בסקר, הייתה ישראל מדורגת גבוה מבין המדינות האהודות ביותר על ידי האמריקנית, בעוד הרשות הפלסטינית מדורגת בין המקומות האחרונים.

נתון מעניין נוסף שמעלה הסקר הוא שהחיזוק בנתוני האהדה של האמריקנים כלפי ישראל נובע בעיקר מאלו שמזוהים עם המפלגה הרפובליקנית, כ-25%, ועוד 18% מהתומכים בעצמאיים. התמיכה של מצביעי המפלגה הדמוקרטית לא השתנתה מאז שנת 2001.

האם השלום עתיד להגיע בקרוב למזרח התיכון? 67% מהאמריקנים מפקפקים בכך ו-30% נוספים טוענים כי הוא "יגיע בשלב מסוים". מבין אלו שהאמינו כי יש סיכוי לשלום בעתיד הרחוק במזרח התיכון, הדמוקרטים הם האופטימיים ביותר, עם 39%, בעוד רק 25% מהרפובליקנים מסכימים עם הטענה.

הסקר הסתמך על משאל טלפוני עם מדגם של 1,025 אמריקנים בגילאי 18 ומעלה ונערך בשלושת הימים הראשונים של חודש פברואר. סטיית התקן של הסקר היא ארבעה אחוזים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק