נתניהו: יום קשה לכל בית ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לאסון המסוק שאירע אתמול ברומניה, בנאום במהלך טקס סיום של קציני המכללה לביטחון לאומי בהר הצופים בירושלים. "אנחנו עומדים כואבים בגרון מלא ושואלים איך נופלים גיבורים ממרום, איך נפלו ארצה כלי המלחמה", אמר נתניהו, "עם ישראל חרד למיטב בניו"

אחרי שעות של חיפושים התקבלה הערב הודעה רשמית של הגורמים המוסמכים ברומניה על מציאת ששת גופות חיילי צה"ל שהיו על המסוק שהתרסק. ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב הודעה רשמית על האסון ברומניה מטקס הסיום במכללה לביטחון לאומי בהר הצופים בירושלים.

"אני מבקש להביע דאגה לגורלם של חיילי צה"ל, אנשי חיל האוויר, שהם בגדר נעדרים באסון שהתרחש בהרי הקרפטים", אמר ראש הממשלה. "עם ישראל חרד למיטב בניו שהיו במשימה חשובה לביטחון ישראל, בשליחות צה"ל והמדינה. עדיין אין בידינו את כל הפרטים, אבל ברגע זה ניתן לומר שהאסון הוא גדול ושזהו יום קשה לכל בית ישראל".

"איך נפלו ארצה כלי המלחמה"

"מנשרים קלו, מאריות גברו", המשיך נתניהו, "אבל היום אנחנו עומדים כואבים בגרון מלא ושואלים איך נופלים גיבורים ממרום, איך נפלו ארצה כלי המלחמה. צה"ל, חייליו ומפקדיו שנציגיו מצויים פה היום הם הערובה לקיומנו. הם שמפרידים בין גורלנו הטרגי בגלותנו, כשהיינו חסרי מגן מול היצרים הרצחניים ביותר בהיסטוריה, לבין קיומנו היום, כשבכוחנו היום להגן על עצמנו מול כוחות אלה. ההגנה הזאת נרכשת ע"י בני צבא של בני תרבות שאין מוסרי וערכי לה".

ראש הממשלה ציין כי "ההתקפה הפרועה בחוגים מסויימים בעולם על מוסריותם ומחוייבותם לערכי אנוש של חיילי צה"ל ומפקדיו היא השמצה חסרת יסוד. אין צבא מוסרי יותר מצה"ל והוכחנו את זה פעם אחר פעם מול האויבים השפלים ביותר שמקדשים את המוות ואת הברבריות, בשעה שאנחנו מקדשים את החיים והנאורות. אנו נלחמים, תוך כדי חיפוש אלו שרוצים בשלום".

בהמשך דיבר נתניהו גם על פגישתו היום עם המלך עבדאללה. "הייתה לי פגישה טובה מאוד עם המלך עבדאללה, בה שוחחנו על קידום השלום והביטחון בין ישראל לפלסטינים ובאזור כולו. אני מעריך מאוד את רצונה של ירדן לקדם מטרות אלה ואת תרומתה ליציבות במזרח התיכון", לדברי ראש הממשלה. 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק