דיווח: ראש המוסד ביקר בסעודיה

כמה אתרים אמריקניים בהם גם האתר של הכתב דב קליין דיווחו בסוף השבוע כי ראש המוסד מאיר דגן ביקר בשבועות האחרונים בסעודיה, ודן עם עמיתיו בסוגיית הגרעין האירני. לפני מספר שבועות הופצו שמועות באינטרנט כי ישראל הורידה ציוד צבאי בסעודיה כהכנה לתקיפה

האם ראש המוסד ביקר בסעודיה? (חדשות 2)

האם ראש המוסד מאיר דגן נסע לביקור סודי בערב הסעודית? בכמה אתרים אמריקניים בהם גם האתר של הכתב דב קליין כי דגן ביקר בסעודיה בשבועות האחרונים. הדיווחים מבוססים על מקורות ערביים.

המקורות לא מסרו מידע ספציפי מהשיחות ורק ציינו כי הנושא המרכזי בשיחות היה אירן ותכנית הגרעין של המדינה. נזכיר כי לערב הסעודית אין יחסים דיפלומטיים רשמיים עם ישראל, אך המדינה המוסלמית-סונית מרגישה באיום הגרעיני הגובר מצד אירן, יחד עם מצרים, ירדן ומדינות ערביות מתונות נוספות.

לאחרונה היו דיווחים רבים על שיתוף פעולה סעודי-ישראלי בכל הנוגע לסוגיית הגרעין. ב-2009 פורסם כי דגן נפגש עם נציגי מודיעין סעודים שהבטיחו לעצום עין כשמטוסים ישראלים ייכנסו לשטח האווירי של סעודיה במקרה של תקיפת הגרעין באירן. ממשלות ישראל וסעודיה הכחישו שתיהן את הדיווח.

בשבועות האחרונים הופצו שמועות באינטרנט שטענו כי ישראל הורידה בסעודיה ציוד צבאי. כמה דיווחים לא מהימנים אף טענו כי ישראל מקימה בסיס צבאי סודי בסעודיה לשימוש בעימות עתידי עם אירן. דב קליין טוען כי בשיחה שערך עם דובר מטעם צה"ל, דיווחים אלה "אינם מדויקים", כלשונו.