אפשר לחזור לטורקיה - אין סכנה

חודשיים לאחר אירועי המשט שמוטטו את היחסים עם טורקיה, המטרה ללוחמה בטרור מבטל את אזהרת המסע עקב "רגיעה והיעדר הפגנות המונים נגד ישראל". עכשיו נשאר לראות כמה זמן ייקח לתייר הישראלי לחזור ולתרום מכספו לכלכלת התיירות הטורקית

חוזרים לטורקיה? (חדשות 2)

המטה ללוחמה בטרור ביטל אתמול את אזהרת המסע לטורקיה, אזהרה אותה הוציא מיד לאחר השתלטות חיל הים על המשט לעזה, אשר הציתה בטורקיה גל של ביטויים אנטי-ישראליים. ההודעה על ביטול אזהרת המסע פורסמה אתמול באתר המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה.

כזכור, ב-31 במאי השתלט חיל הים על המשט לעזה, ו-9 טורקים נהרגו במהלך ההשתלטות על האוניה "מאבי מרמרה", לאחר שהפגינו התנגדות עזה כלפי לוחמי שייטת 13. בשעות הראשונות לאירוע צבאו אלפי טורקים על רחבת שגרירות ישראל באיסטנבול, יידו לעברה אבנים וקראו קריאות נגד ישראל.

עקב ביטויי אלימות נגד ישראלים פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע לנוסעים לטורקיה, מה שגרם לישראלים רבים לקצר את שהותם במדינה ולחזור ארצה, כמו גם לרבים אחרים לבטל נסיעות מתוכננות לטורקיה.

הסיבה הרשמית כעת לביטול אזהרה הינה "רגיעה והיעדר הפגנות המונים נגד ישראל" בטורקיה, כפי שנכתב בהודעה המטה. עם זאת, המטה ממליץ לישראלים השוהים בטורקיה להתרחק מהפגנות המונים ולהימנע מהיקלעות לוויכוחים פוליטיים עם המקומיים.