מצרים מכחישה: "הכל שמועות, מובארק במצב טוב"

בקהיר דוחים את גל הדיווחים מהשבועות האחרונים בדבר מצבו הבריאותי של מובארק ואת הידיעה מאתמול לפיה נותרה לנשיא שנה אחת בלבד לחיות. "הכל שקר, שמועות וספקולציות", אומר שר ההסברה המצרי. "מצבו של הנשיא טוב"

קהיר מנסה להזים את השמועות: "הדיווחים על ההידרדרות במצבו הבריאותי של הנשיא חוסני מובארק שקריים" - כך אומר הערב שר ההסברה המצרי אנס אל-פקי, בתגובה לגל השמועות בימים האחרונים בדבר ההרעה שחלה במצבו בתקופה האחרונה. "מצבו הבריאותי של הנשיא טוב, והרופאים ערבים לכך", הוסיף אל-פקי.

בשבועות האחרונים התרבו הדיווחים על ההידרדרות החמורה במצבו הבריאותי של מובארק, כששיאם היו בפרסום ב"וושינגטון פוסט" לפיו "נותרה למובארק שנה אחת בלבד לחיות". על פי מרבית הדיווחים, לקה מובארק בסרטן הלבלב - מחלה שכמעט בלתי אפשרי להירפא ממנה. נוכח המצב, נאלצים במצרים בניגוד למקובל לנהל שיח תקשורתי בנושא.

"אנו מבינים את ההתעניינות בנושא, בהתחשב בחשיבותה הגיאופוליטית של מצרים באזור ובתפקידו כגורם השומר על היציבות במזרח התיכון", אמר שר ההסברה המצרי. "הפרסומים על מצב בריאותו מבוססים על שמועות וספקולציות, ואין להן שום בסיס וסימוכין במציאות". אל-פיקי דחה גם את הדיווח האחרון, שבוסס לכאורה על "גורמי מודיעין במערב".

בשבוע אחד: טקס סיום ופגישות מדיניות

במסגרת "המאבק התקשורתי" שמנהל בימים האחרונים המשטר בקהיר בשמועות ובדיווחים ברחבי העולם, מקפידים ערוצי הטלוויזיה המצריים לשדר מה שיותר אירועים מלוח הזמנים הצפוף של הנשיא בשידור ישיר. זאת, במטרה להראות כי מובארק שומר על סדר יום רגיל ופעיל, וכי מצבו הבריאותי טוב.

בשבוע שעבר, לאחר עוד גל דיווחים על מצבו הבריאותי, הועבר בשידור ישיר טקס סיום קורס קציני חיל האוויר במצרים, בהשתתפות מובארק. הבמאי המצרי הקפיד לצלם את נשיא מצרים ממספר זוויות צילום, בכל כמה שניות - על מנת להעביר את המסר.

בנוסף, הקפידו כלי התקשורת המצריים לסקר את יום הפגישות העמוס שעבר על נשיא מצרים בראשית השבוע, כשנפגש ביום אחד גם עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וגם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק