נתניהו ומובארק דנו במו"מ עם הפלסטינים

לאחר דחיות רבות, בעיקר בגלל מצבו הבריאותי הרעוע של נשיא מצרים, נפגשו היום בקהיר ראש הממשלה נתניהו והנשיא חוסני מובארק במשך יותר משעתיים וחצי. השניים דנו בעיקר בדרכים לחידוש המו"מ הישיר בין ישראל לפלסטינים. מובארק עדיין נראה רזה מתמיד אך התאמץ להפגין "עסקים כרגיל", נתניהו ישוב לישראל לפנות ערב

פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא מצרים חוסני מובארק הסתיימה אחר הצהריים בקהיר - זאת לאחר דחיות רבות מהצד המצרי, בעיקר עקב טיפולים רפואיים שעובר מובארק לאחרונה. גורם מצרי אמר בתום הפגישה, כי היא "עסקה בהמשך המאמצים המושקעים להנעת תהליך השלום".

במהלך הפגישה, שנמשכה יותר משעתיים וחצי, התייעץ נתניהו עם מובארק בדרכים להביא לחידוש המשא-ומתן הישיר. מובארק אמר לנתניהו כי "יש להכשיר את הקרקע למימוש החזון של שתי מדינות לשני עמים", וכי למרות התבטאויות גורמים מצריים נגד המהלך, מצרים תמכה ותומכת במשא-ומתן ישיר. השניים דנו בנושאים אזוריים נוספים, דוגמת החיזבאללה בלבנון.

נתניהו צפוי לשוב לישראל לפנות ערב, ולקיים פגישות עם בכירי האיחוד האירופי באזור, בניסיון לחדש את המו"מ.

"אני מקווה לעבוד איתו (עם מובארק) יחדיו על מנת לקדם את השיחות הישירות עם הפלסטינים", אמר נתניהו מוקדם יותר, בפתח ישיבת הממשלה השבועית ביום ראשון השבוע. רה"מ ציין כי מדובר בפגישה החמישית עם מובארק בתוך שנה אחת בלבד.

הבעיות של נתניהו - גם בבית

שר הביטחון אהוד ברק נפגש בצהריים עם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בלשכתו בקריה בתל אביב, כך דווח לראשונה באתר חדשות 2 באינטרנט.

הפגישה ככל הנראה התקיימה לבקשתו של שר הביטחון, וההערכה היא שהשניים דנו בנושאים פוליטיים וביטחוניים. נושא נוסף שכנראה נידון בין יו"ר האופוזיציה לשר הביטחון הוא הצטרפותה האפשרית של "קדימה" לממשלה. מדובר בפגישה ראשונה בין ראשי המפלגות מאז הבחירות האחרונות, לאחריהן נכנס ברק לממשלת נתניהו בעוד לבני וקדימה נשארו באופוזיציה.

כל זה מתרחש על רקע מתיחות חסרת תקדים בין ראש הממשלה לשר החוץ אביגדור ליברמן. ליברמן מאיים כי סיעת "ישראל ביתנו" תצביע נגד תקציב המדינה הדו-שנתי כשיעלה בכנסת. "אם התקציב המעוות לא ישתנה, נצביע נגדו בכנסת. נתניהו יודע שיש לנו 15 ידיים כדי להפיל את ההצעה", אמר ליברמן, ששוהה כעת גם הוא בחו"ל, לחברי מפלגתו בשיחות סגורות.

"ביבי מוציא כסף כדי לקנות שותפים פוליטיים כמו ש"ס, אליהם העביר 700 מיליון שקלים כדי שיחלקו לרשויות המקומיות, או אהוד ברק שהוא לא יותר משותף וירטואלי", טען אמש ליברמן בשיחות סגורות. "המשרדים שהם מנועי הצמיחה של המשק, כמו ביטחון הפנים, התשתיות והתיירות, לא קיבלו דבר", הוא הוסיף בזעם.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק