מזל טוב! נשיא המדינה בן 3: "אומרים שאני האיש הכי פופולרי בארץ"

בגיל 87 הנשיא פרס מסכם 3 שנות כהונה פעילות במיוחד כנשיאה ה-9 של מדינת ישראל, במהלכן קיים כ-700 פגישות מדיניות. למרות גילו המופלג, הוא מצפה להשיג התקדמות במו"מ עם הפלסטינים, לקדם את מעמד ישראל בעולם וגם לראות את שליט חוזר מהשבי. לאחר שכתבת איחלה לו עד 120 שנה, ענה: "למה את קמצנית כזאת?"

בחודש הבא ימלאו לנשיא המדינה שמעון פרס 87 שנים. מניסיונו העשיר בפוליטיקה הישראלית ובשירות הציבורי, פרס מסכם את שלוש שנות כהונתו כנשיא התשיעי של מדינת ישראל, ומבטיח כי יש לו עוד תכניות רבות להמשך תפקידו.

כעת, שלוש שנים לאחר תחילת הכהונה וכשהיד עוד נטויה, הוא מבטיח בין היתר לשפר את מעמדה של ישראל בעולם, מאמין שנגיע להסדר עם הפלסטינים, וגם שנזכה לראות את החייל החטוף גלעד שליט חוזר סוף כל סוף הביתה.

במהלך תפקידו קיים פרס כ-700 פגישות מדיניות, נתן כ-600 ראיונות לתקשורת הבינלאומית, ערך 113 סיורים ברחבי הארץ וטיפל בכ-60,000 פניות ציבור. לדברי גורמים בלשכה, 50% מתוך פניות הציבור עסק בנושאי אקטואליה, 30% מוגדרות כבקשות שונות, ו-20% הנותרים הן פניות שנמצאות עדיין בטיפול.

כל אלה סיפקו לו "הנאה בלתי רגילה בחיים", לדבריו. "כשאני מסתכל אחורה, אני מוצא שרוב הזמן התבזבז על עיסוק בחיכוכים וחלק גדול הלך על קרבות", אמר הנשיא בפגישה שנערכה אמש במשכנו.

לאחר שבמשך שנים נחשב לדמות שנויה במחלוקת בישראל, הוא נהנה מתדמית ציבורית אוהדת במיוחד. "אני משוחרר מכל הדברים הפוליטיים - מחיכוכים ומהוויכוחים. אני קורא בעיתונים שאני האיש הכי פופולרי בארץ. בלבי אני חושב - מתי הייתי יותר חזק?", אמר פרס.

פרס: המו"מ על שליט נמשך יותר מדי זמן

בנושא העסקה לשחרורו של שליט אמר הנשיא: "החמאס העלה את הדרישות שלו", וציין כי חשוב לזכור שהמתנה היא חלק מהמשא ומתן. "אני יודע שזה כואב מאוד ולבי כמובן עם המשפחה. כמו כל ישראלי, גם אני לא אנוח ולא אשקוט עד שאראה את גלעד בבית, בריא ושלם", ציין פרס. לדבריו, החמאס מנסה להשיג יותר משסוכם. "בכל פעם הם מנסים להרוויח קצת יותר. באיזה שהוא מקום היה צריך לעשות לזה 'סטופ' מפני שבלי זה, היה מתחיל מקח וממכר".

למרות גילו המופלג, פרס לא נשאר מאחור: בדצמבר אשתקד השיק הנשיא ערוץ YouTube משלו. חוץ מהתקשורת ברשת, הוא מקפיד לקיים מפגשים עם כל קבוצות האוכלוסייה מכל רחבי הארץ. כשאחת הכתבות שנכחה במפגש אמש הוסיפה הקדמה לשאלתה ואיחלה לו "עד 120", פרס מיהר להשיב "למה את קמצנית כזאת?".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק