בדרך למו"מ ישיר? נתניהו ייפגש עם מובארק

לאחר ששב מהפגישה עם אובמה, עידכן ראש הממשלה הבוקר את השרים בסוגיות בהן דנו השניים. נתניהו סיפר כי ביקש מאובמה לסייע במאמצים לשחרור גלעד שליט ועל כוונתו להיפגש ביום שלישי בקהיר עם מובארק בתקווה לקדם את השיחות הישירות עם הפלסטינים

ראש הממשלה נתניהו. ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר בישיבת הממשלה השבועית כי הוא ייפגש ביום שלישי הקרוב עם נשיא מצרים חוסני מוברק בניסיון להעביר את התהליך המדיני להילוך גבוה. "אני מקווה לעבוד איתו יחדיו על מנת לקדם את השיחות הישירות עם הפלסטינים", הסביר נתניהו וציין כי מדובר בפגישה החמישית עם מובארק בתוך שנה אחת בלבד.

בפתח הישיבה עדכן ראש הממשלה את השרים בסוגיות שעלו במהלך פגישתו עם אובמה בוושינגטון ואמר כי על פי הרושם שקיבל, גם הממשל האמריקני מבין את החשיבות והצורך לעבור משיחות עקיפות לנתיב ישיר. עוד הוסיף נתניהו כי במהלך הביקור חש ביציבות הקשר בין שתי המדינות.

ברק: רק מו"מ ישיר

ראש הממשלה התייחס גם לפרשת גלעד שליט וצעדת המחאה ואמר כי ביקש מאובמה לסייע במאמצים למען שחרור החייל החטוף ולהפעיל את כל הכלים שברשותו. כמו כן ציין שעדכן ביום שישי את הוריו של גלעד לגבי ההתפתחויות האחרונות בנושא.

גם שר הביטחון אהוד ברק התייחס לביקור בוושינגטון ואמר כי מדובר בפגישה שתוצאותיה חשובות מאוד זאת ל"נוכח המשך קידום הגיבוי האמריקני לביטחון ישראל".

כמו נתניהו, ברק הדגיש כי "רק הליכה בתנופה לתכנית מדינית ומו"מ ישיר המתמודדים על כל נושאי הליבה, תוך הקפדה על אינטרסי הביטחון תוכל לבלום את המצור המדיני המסתמן על ישראל ואת הניסיונות לדה-לגיטימציה של ישראל, לצד הניסיון לפורר את האחדות הפנימית שלנו".