חמאס: המגעים לשחרור שליט - בקיפאון מוחלט

בעוד בני משפחת שליט עושים את השבת במחיצת מאות מבקרים ותומכים במאהל המחאה מול בית רה"מ, אומרים גורמים בחמאס כי המשא ומתן לשחרור החייל החטוף נמצא "בקיפאון מוחלט" וכי "המתווך הגרמני לא עסק בנושא בחודשיים האחרונים". בכיר חמאס בטקס בעזה: "עמדותינו לא ישתנו, כל מאמציה של ישראל ייכשלו"

מאות בני אדם באו היום למאהל המחאה למען שחרור גלעד שליט מול בית ראש הממשלה בירושלים, אליו הגיעו בני משפחת שליט בתום 11 ימי הצעידה שלהם מביתם במצפה הילה.

אביבה ונועם שליט אמרו כי הם ממשיכים את הישיבה במאהל, לאחר שלדבריהם לא קיבלו אתמול תשובות מספקות בפגישתם עם ראש הממשלה. הפעילים שבאו מרחבי הארץ סיפרו שמטרתם היא לוודא שהמחאה על הקיפאון בדרך לעסקה לא דועכת אחרי הצעדה בה השתתפו עשרות אלפי ישראלים.

בכיר חמאס: "כל מאמציה של ישראל ייכשלו"

במקביל, גורמים ברצועת עזה אמרו היום כי בשבועות האחרונים נכנסו המגעים לעסקה לקיפאון מוחלט.
לדברי הגורמים שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם, וכן כי המתווך הגרמני לא עסק בנושא בחודשיים האחרונים.

בכיר החמאס חליל אל-חייה אמר היום בטקס בעיר עזה כי "החייל החטוף גלעד שליט לא ישוחרר עד שישראל תמלא את דרישות חמאס", כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". "עמדותינו לא ישתנו בגלל מצב מדיני, תפקידים, יוקרה או כסף ומשכורות", אמר אל-חייה, "כל מאמציה של ישראל ייכשלו עד ששליט ישוחרר מרצוננו כאשר ישראל תשחרר אסירים פלסטינים",

אל-חייה הוסיף כי המודיעין הישראלי מנסה לאסוף מידע על מיקומו של שליט מאז החטיפה. "למרות כל המזימות ולמרות המצור על הרצועה - הם לא הגיעו לשליט", לדברי בכיר החמאס.

נועם שליט: "לא קיבלנו בשורה"

אתמול נפגשו נועם ואביבה שליט, הורי החייל החטוף גלעד שליט, ראש הממשלה בנימין נתניהו, והשניים נשמעו מאוכזבים בצאתם ממעונו של ראש הממשלה.

נתניהו אמר לנועם ואביבה שליט שנושא שחרורו של בנם גלעד עלה בפגישה עם הנשיא האמריקני ברק אובמה, וכי הוא שוחח על כך גם עם נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון וביקש את עזרתו. בני הזוג שליט הבטיחו לאחר הפגישה כי ימשיכו במאבקם למען שחרורו של גלעד.

"לא קיבלנו בשורה שיכולה להרגיע אותנו ולשנות את המתווה ואת המהלך שהתחלנו בו", אמר נועם שליט המאוכזב. "אתמול סיימנו את החלק הראשון של המהלך ואנחנו עדיין נשארים פה באוהל כפי שתוכנן, ללא שינוי. אנחנו נמתין פה עד שנוכל לחזור הביתה יחד עם גלעד", סיכם שליט.

ראש הממשלה טלפן למשפחת שליט ממטוסו, בדרכו מוושינגטון, וביקש להיפגש איתם לפני שהוא נוסע לביתו שבקיסריה. "אנחנו יושבים פה, אנחנו גרים פה ואנחנו נמצאים פה", אמר נועם שליט זמן קצר לפני קבלת השיחה. "הם יודעים איך להתקשר אלינו ואם יזמינו אותנו - אנחנו נשקול כל דבר לגופו", הוסיף שליט.

לאורך כל סןף השבוע ביקרו רבים במאהל המחאה של משפחת שליט, בהם גם חברת הכנסת דליה איציק, האלוף לשעבר אודי אדם והשחקנית גילה אלמגור. העוברים והשבים הביעו תמיכה במשפחה ובמאבקה, אך ביניהם היו גם מי שהביעו התנגדות לשחרור מחבלים עם דם על הידיים ובמקום התפתחו ויכוחים.

צפו בריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה